Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Habertürk'e "Yılın Gazetesi" Ödülü

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Habertürk'e "Yılın Gazetesi" Ödülü

Habertürk'e "Yılın Gazetesi" Ödülü

Fotoğraflar: Ozan KÖSE / AHT

Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Kulübü tarafından geleneksel olarak bu yıl 11'incisi düzenlenen ve "en prestijli öğrenci ödülleri" olarak adlandırılan "Yılın Yıldızları Ödülleri"nde Habertürk "Yılın En Beğenilen Gazetesi" seçildi.

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü Kongre Merkezi'nde düzenlenen törende Habertürk'ün ödülünü, Habertürk Gazetesi Genel Yayın Müdürü Fatih Altaylı adına Eğitim Editörü Pervin Kaplan aldı. Kaplan, Habertürk'ün yayındaki en genç gazetelerden biri olmasına rağmen aldığı ödüllerle en iyilerden biri olduğunu kanıtladığını söyleyerek, "Üniversiteli gençlerin oylarıyla gelen ve üniversiteli gençlerden böyle bir ödül almak bizim için onurdur. Bu ödülü Fatih Altaylı başta olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarım adına alıyorum" dedi.

Boğaziçi Üniversitesi caz korosunun yer aldığı ödül töreninde konuşan Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, üniversitelerin "akıl ve fazilet sahibi gençler yetiştirdiğini" belirterek, "Üniversitelerde azınlğın eylemleri çoğunluğunu emeğini gölgeliyor" diye konuştu.

Törene katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ise, üniversitelerin bilginin üretildiği yerler olduğunu beliterek, gençlere şöyle seslendi: "İmkan varken yapmadıklarınızdan pişman olursunuz. Bu yüzden zamanınızı iyi değerlendirin. En öneml güç bilgidir. Doğrudan yana ya da yanlışa yana tepki koyabilirsiniz. Ancak bizim zenginliğimiz kardeşliktir. Mezhep ve etnik ayrımı yapmadan fikirleri dışlamayın. Konuşmak en büyük zenginliktir. Elinizde kitap dışında nesne olmamalı. Beğenmediğiniz duruşlara sözünüzle cevap verin. İletişim kanallarınız hep açık olsun."

5 bin Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencisinin oylarıyla "Türkiye'nin En İyileri"nin dağılımında 2012 yılının en beğenilen yıldızları şöyle:

Gazete:

Eğlence-Show Programı: Beyaz Show

Erkek Şarkıcı: Mehmet Erdem

Kadın Şarkıcı: Sıla

Müzik Grubu: Zakkum

Ekonomist: Cüneyt Başaran

İş Adamı: Ali Ağaoğlu

İş Kadını: Hanzade Doğan Boyner

Şirket: Türk Hava Yolları

Banka: Türkiye İş Bankası

Tv Kanalı: Star TV

Reklam Filmi: Anadolu Efes Tanıtım Filmi

Sabah Haber Programı: İrfan Değirmenci ile Günaydın

Haber Programı Yapımcısı: Abbas Güçlü

Haber Spikeri: Mehmet Ali Birand

Spor Programı: %100 Futbol

Sporcu: Neslihan Darnel

Kültür Sanat Programı: Şeffaf Oda

Köşe Yazarı: Can Dündar

Yazar: Ahmet Ümit

Sinema Filmi: Uzun Hikaye

Kadın Sinema Oyuncusu: Fahriye Evcen

Erkek Sinema Oyuncusu: Kenan İmirzalıoğlu

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Anadolu EfesFatih AltaylıHayati Yazıcıİş BankasıKitapMehmet Ali BirandShow tvSılaSinemaStar tvTürk Hava Yollarıali ağaoğlufutbolmüzik
Görüş Bildir