Günün Gazete Manşetleri | 19.12.2012

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Gazetelerde Bugün

Gazetelerde Bugün

CUMHURİYET

Otoriterlik yetmez totaliterlik olsun!

Erdoğan’ın ‘Kuvvetler ayrılığı önümüzde engel’ açıklamasını değerlendiren CHP lideri “Batı’da biri söylese ‘aklını peynir ekmekle yemiş’ derler” yorumunu yaptı. Demokrasinin zaten askıda olduğunu belirten Kılıçdaroğlu “Kuvvetler ayrılığı mı bıraktın ki şikâyetçisin. Yargıya, medyaya talimat veriyor, istediğini seçtiriyor, atıyorsun. Padişahta olmayan yetki mi istiyorsun?” dedi.

HÜRRİYET

Polise tavşan feneri

Emniyet Genel Müdürlüğü genellikle avcıların ve kampçıların kullandığı, gözüne tutulan kişide geçici körlüğe yol açan fenerlerden alıyor.

MİLLİYET

Maaşımı böler onlarla paylaşırım

Sezer'in Eximbank'ta çalışan iki kızı İstanbul'a taşınmayı kabul etmeyince işten çıkarıldı. Araya kimseyi koymayan Sezer ''Maaşımı böler, onlarla paylaşırım'' diyor.

VATAN

O tazminat az bile

Devlet askerde ölen Ali Mayda'nın ailesinden kurşun bedeli olarak 1.75 TL istemişti. Mahkeme bu ayıbı temizledi, devleti 15 bin TL tazminata mahkum etti.

RADİKAL

Yunus'a da talim terbiye

Yunus Emre'nin bir dörtlüğünü sansürleyen kitaba onay veren Talim ve Terbiye Kurulu, kararını savundu: ''Şiirden beklenen kazanımlar o bölüm eksik olsa da sağlanıyor.''

AKŞAM

Şehit evlat müzesi

Zonguldak Dedeler Köyü'nden göz yaşartan fotoğraflar... Diyarbakır Silvan'da PKK pususunda şehit düşen Noyan Aydın'ın annesi acılarına tutunarak yaşıyor. Evini, oğlunun eşyalarıyla müzeye çeviren Ayşe Aydın, şehidinin mezarını da 13 bayrakla süsledi. Her biri o pusuda can veren bir şehidi simgeliyor.

SÖZCÜ

Tayyip'in makam otosu ve korumasından da böcek çıktı

Avrupa'nın en sıkı korunan lideri Erdoğan'ın adım adım izlendiği belirlendi. Başbakan'ın aracında yaptığı konuşmalar, artık birileri tarafından biliniyor.

HABER TÜRK

Kahraman kaymakam

Diyarbakır Dicle Kaymakamı, yaşı küçük iki kızı 'çocuk gelin' olmaktan kurtardı, kahraman oldu.

SABAH

Uzay gücü Türkiye

İlk yerli keşif uydumuz Göktürk-2, Çin'den başarıyla uzaya fırlatıldı. Başbakan Erdoğan ''Türkiye artık uzay alanında da iddia sahibi bir ülke oldu'' dedi.

POSTA

Hayatı beklerken

Beyin ölümü gerçekleşen 2 kişiden alınan 3 böbrek ve 1 karaciğer için Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne 24 kişi çağrıldı. Bursa, Bilecik, Balıkesir ve Çanakkale'den gelen ve yıllardır organ nakli bekleyen hastalar hastaneye koştu. Organların kime uyduğunu belirlemek için hastalardan kan ve doku örneği alındı. 24 hasta umutla sonucu beklemeye başladı.

BİR GÜN

Cezaevlerinde gerçekleşen 19 Aralık Katliamı'nın üzerinden tam 12 yıl geçti. 20 cezaevinde eşzamanlı gerçekleştirilen katliamda emir veren üst düzey görevliler soruşturulmadı, aksine ödüllendirildi.

YENİ ŞAFAK

Güçlü devlet eski sistemle olmaz

Başbakan Erdoğan, hükümetin 6 yıldır üzerinde çalıştığı şehir hastaneleri projesinin engellemesini örnek vererek yargının yetki sınırını aşmasını eleştirdi. Erdoğan, ''Umulmadık yerde bürokrasi karşınıza dikiliyor. Yasama, yürütme, yargı milletin menfaatini düşünmeli. Eğer güçlü hale geleceksek böyle güçlü hale gelebiliriz'' dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AydınBaşbakanBursaÇinCumhuriyet Halk PartisiDiyarbakırİstanbulKemal KılıçdaroğluRecep Tayyip ErdoğanŞehitUzay
Görüş Bildir