Güler: 'Umutların Yön Verdiği Süreç Olacak'

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Güler: 'Umutların Yön Verdiği Süreç Olacak'

Güler: 'Umutların Yön Verdiği Süreç Olacak'

İçişleri Bakanı Güler, ''Çözüm süreci acılarımızın ve öfkelerimizin değil; umutlarımızın, sabrımızın ve politikalarımızın yön verdiği süreç olacaktır'' dedi.

MARDİN

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Mardin Valiliği önünde kendisini karşılayan kalabalığa hitap etti. Terörle mücadelenin kesintisiz süreceğini vurgulayan Güler, ''Türkiye'nin huzurunu, bütünlüğünü bozmaya yönelik her türlü hareket, karşısında Türkiye Cumhuriyeti devletini bulacaktır, vatandaşlarımızı bulacaktır. Samimi olan, bu işin çözümüne katkı verecek olan herkesin katkısını almak zamanıdır'' dedi.

Mardin örneği

Bakan Güler, Mardin'in farklı kültürleri bir arada barındırdığını ve halkın barış içerisinde yaşadığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

''Mardin modeli örnek alınacak en güzel en önemli modeldir. Hep bir arada farklı inançlardan insanlar farklı etnik kökenden insanlar birbirlerinin inançlarına, anlayışlarına her zaman saygılı oldular.

Sayın başbakanımız bu kritik süreçte, çözüm sürecinde ve Türkiye'nin geleceğe çok daha umutla bakması için yeni projelerin üretileceği süreçte, Mardin'e ve Mardinlilere önemli bir görev verdi, bunu inşallah sizlerle gerçekleştireceğiz.''

Çözüm süreci

Terör sorununun çözümünde akan kanın durması, anaların gözyaşlarının dinmesi ve herkesin birlik içinde ve kardeşçe yaşadığı bir toplumu inşa etme sürecinde bulunduklarına değinen Güler, şöyle dedi:

''Çözüm süreci acılarımızın, travmalarımızın ve öfkelerimizin değil, umutlarımızın, sabrımızın ve geliştirdiğimiz politikalarımızın yön verdiği süreç olacaktır. Sayın başbakanımızın defalarca ifade ettiği gibi biz istikbalimizi acılar üzerinde değil umutlar üzerinde inşa edeceğiz.

Bu sürece yani çözüm sürecine olumlu katkı yapmak isteyen herkes buyursun gelsin hepsine kapımız açıktır. Biz bu ülkede daha fazla demokrasi, daha fazla hukuk, daha fazla refah istiyoruz ve hükümet olarak da bunun mücadelesini veriyoruz.''

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

MardinMuammer GülerTerör
Görüş Bildir