Gül: Farklı Düşünceler Memleketimizin Zenginliğidir

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Gül 'Farklı Düşünceler Memleketimizin Zenginliğidir'

Artvin Valisi Necmettin Kalkan ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın selamlama konuşmalarının ardından söz alan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Artvin’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi: "Memleketimizde huzur ve istikrar her şeyin başında gelir.

Türkiye’nin demokrasiyle idare edilen, hukukun üstünlüğü olan bir ülke olmasının kıymetini de hepimizin bilmesi gerekir. Çoğulculuğu olan, çok partili sistemi olan, günü geldiğinde seçimlerin şeffaf şekilde yapıldığı, ama bu süre içinde de demokrasinin gereği olarak bütün diğer katılımcı mekanizmaların hep işlediğini hepimizin bilmesi gerekir. Memleketin kıymetini bilip, memleketin ve vatandaşın noksanlıklarını gidermek için enerjimizi hazırlamamız gerekir."

HEPİMİZ TEK TİP DÜŞÜNÜYOR OLSAYDIK

Türkiye’de yapılacak çok şey olduğunu, Artvin ve diğer illerdeki vatandaşlara hizmet etmek gerektiğini de vurgulayan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, şöyle devam etti: "Yapılacak çok şey var. Bütün bunları tamamlayabilmek için hepimiz birbirimize saygı duyacağız, sevgi göstereceğiz. Varsa farklı düşüncelerimiz, farklılıklarımız, bunları dikkatli şekilde görüp bunlara saygı göstermek gerekir.

Bunlar hep memleketin zenginliğidir. Hepimiz tek tip düşünüyor olsaydık, hepimiz tek inanç, tek siyasi görüşte olsaydık o zaman bir memleketin zenginlikleri de ortaya çıkmazdı, bir memlekete ‘demokrasiyle yönetiliyor’ da denemezdi.

O açıdan zaman zaman gördüğünüz bazı üzücü şeyler olabilir ama bunların hepsi geçici şeylerdir. Bundan hiç tereddüdüm yok. Bu tip sıkıntılar Avrupa ülkelerinde Amerika’da da oluyor. Ekranlarınıza geliyor bunları seyrediyorsunuz.

Bunlar kimsenin moralini bozmasın. Hepimiz yapacak çok işimiz olduğunu, yürüyecek çok yolumuz olduğunu bilmemiz gerekir. Terörle mücadele ederken ne büyük sıkıntılar çekiyorduk. Şehitlerimizin aileleri burada. Ateş düştüğü yeri yakıyor aslında.

Acıları ne kadar paylaşsak da o acılar hiçbir zaman unutulmuyor. Onun için istikrar, huzur, kardeşlik, hepimizin birbirine olan dayanışması her şeyin başında gelir. Böyle olunca o zaman Türkiye’nin noksanlıklarını gidermek kolay olacaktır. Hele küçük şehirlerde bu çok daha önemlidir.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah GülHayati Yazıcı
Görüş Bildir