Sezen Cumhur Önal'dan İdris Naim Şahin'e Mektup

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Güç Onlarda Olduğu İçin Yazdım

Güç Onlarda Olduğu İçin Yazdım

Sezen Cumhur Önal, eski şarkılarını albümleştirmek için İç İşleri Bakanı İdris Naim Şahin’e mektup yazdı. 360 bin Türk Lirası talep eden Sezen Cumhur Önal, Meclis’ten çıkan 50 bin Türk Lirası’nı kabul etmeyeceğini söyledi.

Eski şarkılarından yeni bir albüm yapmak için neden mektup yazdığı sorusuna ise, “Güç onlarda olduğu için onlara teklif ettim” dedi. “Başbakanı, Cumhurbaşkanı’nı övüyorum, tabii ki öveceğim, dünyanın cumhurbaşkanları da beni övüyor” diyen Önal, “Dünya sürünürken Türkiye yükseliyor ama müzik yok” dedi. “Mektubu yazdım, ne ayıbı var bunun?” diyen Sezen Cumhur Önal, “Türkiye’de müzik sektörü ve Unkapanı battı” dedi.

Çıkan 50 Bin Lira’yı kabul etmeyeceğini söyleyen Sezen Cumhur Önal, “Ne yapayım 50 Bin Lira’yı?” dedi. Ben böyle bir para almadım diyen Önal, 12 şarkı yapılacak, altı klip çekilecek, bu şarkılar Türk sinemasında kullanılmış. Ben o şarkılarımı yapacağım” diyen Önal, 50 bin liralık bütçeyle bunların yapılamayacağını ifade etti.

Meclis’te Albüm ve 6 klip için 50 bin liralık ödeneğin aktarılması ilişkin karar alınırken CHP’li üyelerin “Hayır” oyu kullanması hakkında da konuşan Sezen Cumhur Önal, “Normal. Ben bunu AKP’ye teklif ettiğim için, Bakan’a teklif ettiğim için. Güç onlarda olduğu için onlara teklif ettim.

“Elli bin liraya elimi sürmem”

Kültür Bakanlığı’na da mektup yazdığını ifade eden Sezen Cumhur Önal, “Dünya müzelerini ayağımıza getiriyorsunuz ama Türkiye’de müzik yok” dediğini belirtti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiCumhuriyet Halk Partisimüzik
Görüş Bildir