Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gezi Parkı Olayları Ve Medyadaki Yalanlar

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Gezi Parkı Olayları Ve Medyadaki Yalanlar

Gezi Parkı Olayları Ve Medyadaki Yalanlar

16 Haziran babalar gününde babasının yanına gidip babalar gününü kutlamaya hazırlanan 27 yaşındaki Hande Karaca Pangaltı’daki evinin önünde polis barikatını, TOMA’yı, polislerin ellerinde bibergazı tabancalarıyla direnişçilere müdahale etmeye hazırlanışını görünce göz yaşlarına hakim olamayıp evinin camından polislere yalvarmaya başladı. “Anne babalarınız evleriniz yok mu sizin? Bugün babalar günü. Ne olur gidin artık. Bıktık artık. Gidin artık” diye gözyaşları içinde polise ricalarda bulundu. Bir müddet sonrasında fenalaşan H.K. arkadaşları tarafından sakinleştirilmek için içeri çekildi.

Bu olaydan birkaç saat sonra Hürriyet WEB TV’de ”POLİSE GİDİN ARTIK DİYEN KADIN” olarak haberleri çıkan H.K. “Bu haberleri görünce çok utandım ve sıkıldım. Kendimi hiçbir zaman aktivist ya da extremist biri olarak tanımlamadım ama Gezi Parkı olaylarında gezi parkına gitmiş ve direnişçileri desteklemiş biri olarak Polisin orantısız güç kullanımı karşısında ağlamaktan yalvarmaktan başka bir çarem bulamamıştım.” yorumunu yapmıştı.

http://webtv.hurriyet.com.tr/20/50947/23519491/1/mudahale-sonrasi-polise-tepki-gidin-artik.aspx

Ancak yanlı medyanın oyunu birgün sonra H.K.’yı daha da derinden yaralayacaktı. Sosyal medyada arkadaşları kendisine 17 Haziran akşam haberlerinde Haber Türk’te kendisinin direnişçilere gitmeleri için yalvardığını iddia eden bir haber yapıldığını ve videosunun bu şekilde montaşlandığını söylediler. Polisin sert müdahalesine dayanamayıp, direnişçileri korumak adına polise evlerine gitmesi için yalvaran biri bir anda tam tersine direnişçilere gidin artık diye bağıran bir vatandaşa dönüşütürülmüştü.

http://www.habervaktim.com/haber/330480/tepkisi-meger-eylemcilereymis.html

http://www.haber7.com/guncel/haber/1039496-eylemcilere-tepkiyi-poliseymis-gibi-gosterdiler

http://www.youtube.com/watch?v=ZL9R4HEd8cY

http://favorim.net/blog/tepkisi-meger-eylemcilereymis-2/

http://medyajans.com/son-dakika-haberleri/35-son-dakika-haberleri/213-habervaktim

http://haberbankasi.com/haber/tepkisi-meger-eylemcilereymis/4241746#.Ub-bufYpaJw

Hande Karaca şimdi “#bağırankadın POLİS ŞİDDETİNİN BİTMESİNİ İSTİYOR” başlığı ile olayın gerçeklerini kendi sitesinden herkesle paylaşmaya çabalıyor. En kısa sürede ise yargıya gideceğini ve gereken kuruluşlara yalan haber yayınladıkları için dava açacağını söylüyor.

http://handekaraca.com/bagirankadin/

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Gezi ParkıPolisweb
Görüş Bildir