Bahçeli'den Sağduyu Çağrısı

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Gezi Parkı Eyleminin Arkasında PKK Var

Gezi Parkı Eyleminin Arkasında PKK Var

MHP liedri Bahçeli, Taksim Gezi Parkı’nda başlayan ve tüm yurda yayılan protesto gösterilerinin arka planında PKK ve aşırı sol örgütler olduğunu söyledi

Türkiye'nin birçok ilinde görülen Gezi Parkı eylemelerinde MHP'nin yer almayacağının altını bir kez daha çizen Devlet Bahçeli PKK'nın İmralı talepleri ile Gezi eylemlerinin arkasındaki isimlerin örtüştüğü uyarısında bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin Merkez Yönetim Kurulu ve İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada Gezi Parkı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Devlet Bahçeli Gezi Parkı olaylarında masum halkın taleplerinin olduğunu vurguladı ancak olayların arkasında PKK'nın olduğunu ifade etti. Hükümetin yürüttüğü çözüm sürecini eleştiren Devlet Bahçeli "Sözde çözüm sürecinde PKK'nın, İmralı'nın talebi olarak ortaya çıkan 5 konferansı düzenleyenlerle Gezi Parkı eyleminin arkasındaki isimler örtüşüyor. Orada PKK intifadasının hazırlık çalışması yapılıyor" ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli, PKK ile hiçbir şart altında bir araya gelmelerinin mümkün olmayacağının altını çizerek, "Bu protestolarda tepki gösteren sanatçılar, sözde çözüm sürecinde niye seslerini çıkartmadılar" ifadelerini kullandı. MHP 'nin Milli Değerleri Koru ve Yaşat mitingleriyle milletin, hükümetin baskıcı politikalarına karşı durmayı öğrendiğini kaydeden Devlet Bahçeli, "Ancak biz bunu meydanlarda, demokratik hakkımızı kullanarak yaptık" dedi. Devlet Bahçeli, teşkilatına sosyal medya uyarısı da yaptı: Mesaj atarken, parti sorumluluğunu ihmal etmeyin.

Haberin Tamamı İçin:

Bahçeli'den Sağduyu Çağrısı

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Demokratik hakkının peşinde olan kardeşlerimizin arasına sızarak duyguları ve heyecanları kışkırtmayı amaçlayan kabus senaryosunun karanlık faillerine izin vermemek çok önemlidir" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve İl Başkanları Toplantısı'nın ardından yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin olağanüstü gelişmelerin yaşandığı ve belirsizliklerin aşırı ölçüde ivme kazandığı bir tarih aralığından geçtiğini öne sürerek, bu ortamda parti yönetiminin bir araya geldiğini, ülke ve dünya gündemindeki sıcak ve öne çıkan konu başlıklarını görüştüğünü bildirdi.

Türkiye’nin en önemli meselesi olarak, Taksim Gezi Parkı merkezli cereyan eden hadiselerin bugünkü süreçte ön plana çıktığını belirten Bahçeli, ağaçların kesilmesine, buraya Topçu Kışlası ve AVM yapılmasına karşı sergilenen güçlü itirazların, birden bire yatak değiştirerek şiddet ve nefretle dolu bir yöne kaymasının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından iyi okunması ve yorumlanması gerektiğini kaydetti.

Demokratik haklarını masumane vasıtalarla savunmak amacıyla meydanları dolduranlar, düşüncelerini bu yollarla duyuranların gerekli mesajları verdiğini belirten Bahçeli, şöyle devam etti:

"Gezi Parkı eksenli hadiselerin bundan sonra sürmesi halinde, Türkiye için öngörülmesi, üstesinden gelinmesi ve telafisi çok zor olay ve provokasyonlara zemin ve saha açacağı tartışma götürmez bir gerçekliktir. Gezi Parkı’nı yasa dışı eylem ve hedeflerine üst yapma arayışında olan illegal örgütlerin, marjinal odakların ve bölücü terör örgütü PKK’nın devlet-millet cepheleşmesini ve hukuk dışılığın yaygınlaşmasını çığırından çıkarmak maksadıyla uğraştığı gün gibi ortadadır. Yurdumuzun dört bir yanında, demokratik hakkının peşinde olan kardeşlerimizin arasına sızarak duyguları ve heyecanları kışkırtmayı amaçlayan kabus senaryosunun karanlık faillerine izin vermemek çok önemlidir."

Demokrasilerde iktidarların seçimle değişeceğine işaret eden Bahçeli, şiddet ve toplumsal başkaldırıyla sorunların kalıcı şekilde çözülemeyeceğini ve meselelerin üstesinden gelinemeyeceğini vurguladı.

Bahçeli, "Başbakan Erdoğan hala gelişmeleri anlayamamış, tepkileri fark edememiş ve rest çekerek vaziyeti kurtarmaya yönelmiştir. Tunus’tan dönüşünde İstanbul Havalimanı’nda yaptığı konuşmada kullandığı üslup yine keskin, yine tehlikeli ve yine hoşgörüsüz olmuştur. Başbakan’ı karşılamaya giden kalabalıkların gece yarısı attığı sloganlar, yaptıkları tezahüratlar tam bir saflaşmanın ve düşman kamplarına ayrılmanın ürünüdür. Başbakan Erdoğan’ın küçümseyici dili, sırtını dayadığı faiz lobisine birden bire saldırması; tencere, tava çalan vatandaşlarımızı aşağılaması ve Taksim’deki projelerden vazgeçmeyeceğini diklenerek duyurması Türkiye’yi ucu açık ve tahmini mümkün olmayan boğuşmalara götürme riski taşımaktadır" iddiasında bulundu.

Bahçeli, parti olarak meşruiyet sınırlarında kalan gösterilere ve tepkilere saygı duymakla birlikte çatışma ortamına çekilmemek için olayların içinde yer almama iradelerini kararlılıkla muhafaza ettiklerini kaydetti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanGezi ParkıİmralıİstanbulMilliyetçi Hareket PartisiRecep Tayyip ErdoğanSosyal MedyaTerörTunusolay
Görüş Bildir