Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gaziosmanpaşa Belediyesi İle İstanbul Medeniyet Üniversitesi İş Birliği Protokolü İmzaladı

0PAYLAŞIM

Gaziosmanpaşa Belediyesi İle İstanbul Medeniyet Üniversitesi İş Birliği Protokolü İmzaladı

İSTANBUL Anadolu Ajansı - Gaziosmanpaşa Belediyesi ile İstanbul Uygarlık Üniversitesi arasında kültür, sanat ve eğitim mevzularında iş birliği protokolü imzalandı.

Gaziosmanpaşa Kültür Sanat Merkezindeki imza merasimine, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Akılda, İstanbul Uygarlık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülfettin Çelik ile İstanbul Uygarlık Üniversitesi Rektör Destekçisi Prof. Dr. Yaşar Bülbül'şöhret yanı gizeme çok rakamda konuk katıldı.

Protokole göre Gaziosmanpaşa Belediyesi Sanat Yüksekokulu talebelerinin, lisans seviyesindeki konservatuvarların hüner imtihanlarına hazırlanması, bu güzergahta hazırlık imtihanlarının yapılması, bilimsel ve akademik yardım sağlanması mevzularında üniversite ile belediye ortak çalışmalar yürütecek.

İmza merasimi evveli yüksekokul talebelerinin çalışmalarını takip eden ve bilgiler alan kurul, yüksekokulda 2 yıldır piyano eğitimi alan Cemre Uysal ve keman eğitimi alan Elif Meriç'in icra ettiği yapıtları dinledi.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Akılda, gelecek jenerasyonların eğitim ve gelişimine müteveccih yatırımları bir mesullük olarak düşündüklerini belirterek, "İlçemizdeki sanattan yoksun ve sanata ulaşma olanağı olmayan gençlerimizi sanatla buluşturmaya ve onların sanatla alakalı eğitimlerini bitirerek, geleceğe taşımaya müteveccih bir hayal kurduk." dedi.

Akılda, İstanbul Uygarlık Üniversitesinin akademik eforu ve deneyiminden yararlanmak ismine iş birliği protokolü imza attıklarını vurgulayarak, gençlerin hünerlerini ortaya çıkarmayı ve uygarlık kıymetleriyle yetişen bir jenerasyona liderlik etmeyi amaçladıklarını ifade etti.

İstanbul Uygarlık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülfettin Çelik ise iş birliğinin fayda sağlayacağı ilk civarın üniversite olacağına dikkati sürükleyerek, şunları kaydoldu:

"Türkiye'de üniversite, bilginin üretildiği, geliştirildiği ve kamuoyuna çıktı olarak mülk edildiği etraf olarak belirlenmiştir. Biz buna bir ebat daha ilave ediyoruz. Bu da doğrudan doğruya cemiyete hizmet ebadıdır. Elde edilen yetkinliğin cemiyetin lüzumuna mülk edilmesi ehemmiyetli bir işlevdir. İstanbul Uygarlık Üniversitesi olarak bu alana kendimizi odaklamak istiyoruz. Gaziosmanpaşa Belediyesi'yle sanat ve kültür temelinde yürüteceğimiz bu beraberliğin üniversitemizin sahip olduğu bilgi birikiminin cemiyete mülk edilmesinde çok büyük bir aracılık fırsatı vereceğini düşünüyoruz."

Çelik, imza atılan iş birliği protokolünün ehemmiyetine değinerek, sanat ve estetiği bilimsellik ebadıyla İstanbullularla buluşturma mevzusunda ehemmiyetli neticeler elde edileceğini söyledi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir