Günün Gazete Manşetleri 30.08.2012

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Gazetelerde Bugün

Gazetelerde Bugün

CUMHURİYET

Bir ulusun destanı

30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta etkinliklerle kutlanıyor. Atatürk’ün önderliğinde toplumun tüm kesimlerinin dil, din, ırk, mezhep ve inanç farkı gözetmeksizin yan yana, omuz omuza yazdığı büyük destan hem kurtuluşu hem de modern Türkiye’nin kuruluşunu sağladı.

HÜRRİYET

Yurttan manzaralar

Gaziantep, Kahramanmaraş, Adana, Osmaniye, Kilis, Adıyaman ve Malatya'daki yurtlarda sığınmacıların kalması, okulların açılması yaklaşırken öğrenci ve velileri telaşlandırdı. AFAD ise 'Hepsini nakledeceğiz' diyor.

MİLLİYET

Siyasi hayatımda dolmuşa binmem

Meclis Başkanı Çiçek, Ak Parti içinde tartışma yaratan mutabakat çağrısını 'Köşk hazırlığı' olarak yorumlayanlara, 'Dolduruşa gelmem' mesajı gönderdi.

VATAN

Son sözü 'canım çok yanıyor anne' oldu

6 yaşındaki oğlunu maganda terörüne kurban veren Gülhan Ceylan, Umut'un son saniyelerini anlattı, 'O katili bulun' diye yalvardı., Emniyet izinleri kaldırdı.

RADİKAL

Bu eli havada bırakmamalı

Yeni Anayasa Komisyonu Üyesi Sırrı Süreyya Önder, Çiçek'in Kürt sorunu konusundaki çıkışı için "Gargaraya getirilmezse barışa giden sürecin ilk adımına dönüşebilir" dedi.

AKŞAM

Konutzede olmayın

Fi-Yapı şokunun ardından konutta alarm... Vatandaş, 'Parasını ödedim. Evim teslim edilmezse ne yapacağım' paniğinde... Sektör yıpranmaktan rahatsız: Özel yasa istiyoruz. Her firmanın risk puanı olsun, vatandaş bilsin.

SÖZCÜ

Atatürk bugünleri 89 yıl önce görmüştü

Atatürk'ün 1923 yılında Amerikalı Gazeteci Isaac F. Marcosson'la yaptığı röportajdan bölümler.

AYDINLIK

Milli Birlik ve Kardeşlik Bildirisi

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 30 Ağustos zaferinin 90. yıldönümünde partisinin Milli Birlik ve Kardeşlik Bildirisi'ni Türk ve kamuoyuna ilan etti.

HABERTÜRK

Prefabrik eğitim

4+4+4 kayıtlarında sınıflar dolup taşınca İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü çözümü buldu: Bahçeli okullara prefabrik sınıf.

SABAH

İlaçta rüşvete büyük gözaltı

Sabah'ın gündeme getirdiği sağlıktaki rüşvet çarkıyla ilgili soruşturma, 12 ilaç firması ile 50 hastaneye uzandı, 20 doktor ifadeye çağrıldı.

POSTA

Tecavüzcünün kafasını kesti

Kocası şehre çalışmaya giden kadına akrabası silah tehdidiyle defalarca tecavüz etti. Köyde dedikodu yapılmaya başlanınca kadın tecavüzcüsünü eve çağırdı ve tüfekle öldürdü. Sonra da başını kesip köy kahvesinde oturan erkeklerin önüne attı ve "İşte namusumla oynayanın kellesi" diye bağırdı. Kadının tecavüzcüsünden beş aylık hamile olduğu ortaya çıktı.

BİRGÜN

Talim Terbiye değil, hısım akraba kurulu

Talim Terbiye Kurulu'na yapılan 48 atamada AKP'li bakanların ve milletvekillerinin birinci derecede yakınları da var. Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen ve öğrencilere olmasa da hısım akrabaya çok duyarlı.

YENİ ŞAFAK

Bayrak planına adım adım takip

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

4+4+4Adalet ve Kalkınma PartisiAdanaAmerika Birleşik DevletleriİstanbulKahramanmaraşKilisMalatyaÖğretmenOsmaniyeRüşvetTecavüzhamile
Görüş Bildir