Gazetelerde Bugün | 18 Nisan 2013

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Gazetelerde Bugün | 18 Nisan 2013

Gazetelerde Bugün | 18 Nisan 2013

CUMHURİYET‘

Laiklik yıkılabilir’

Avrupa Konseyi Türkiye raporunda, 4+4+4 sistemi zorunlu eğitimi artırdığı için olumlanmasına karşın çekincelerin bulunduğu vurgulandı. Raporda, “Dini eğitimin ilköğrenim ikinci kademesinde “imam hatip okulları” bölümleri olarak tekrar kurulması, (...) tüm dinlere saygıya dayalı laiklik esasından ayrılış gibi gözükmektedir” denildi. Raporda, “İslamın yavaş bir süreçle güçlendirilmesi laiklik esasını yıkabilir” uyarısında bulunuldu.

HÜRRİYET

Çıkış protokolü

Hükümet, çözüm sürecinde PKK militanlarının yurtdışına çekilmesinde 'müdahale etmeme krizi'ni önelemek için önemli bir adım hazırlığında.

MİLLİYET

Silahlat ABD'ye bırakılabilir

Kürt sorununda dünyanın sayılı uzmanlarından olan Prof. Barkey, PKK'nin silahlarını teslim etmesi için ABD'nin güvenilir bir güç olduğunu söyledi.

VATAN

Askerlikte yeni düzen

Üniversite mezunlarının girdiği yedek subay sınavı kaldırılıyor. Askerlik başvuruları da üç ayda bir yapılacak.

RADİKAL

Türkiye'deki Kürt nüfusu 13 milyon 400 bin

Çözüm süreciyle birlikte Türkiye'deki Kürt nüfusunun sayısı merak konusu oldu. Konda verilerini güncenledi.İşte sonuçlar...

AKŞAM

Dewir değişti

Bu da 'w' çözümü... ''bastığınız ilanda 'nevruz yerine 'newroz' yazıyor'' gerekçesiyle toplatılan 19 Mart 2006 tarihli Kuzeydoğu Anadolu Gazetesi mahkeme kararıyla iade edildi. 7 yıl önce sakıncalı bulunan gazete, dün hediye olarak dağıtıldı.

SÖZCÜ

Gel de Atatürk'ün 'Bursa Nutku'nu hatırlama!..

Ulu Önder Atatürk. cumhuriyete yönelik saldırıları 80 yıl önceden görmüş ve halkı böyle uyarmıştı!

AYDINLIK

Kaset merkezini açıkladı**

Meclis Telekulak Komisyonu'na bilgi veren eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan, 'Yasadışı dinlemenin merkezi Emniyet ve MİT' dedi.

HABER TÜRK

Sürece katılmazsa CHP Biter

Pervin Buldan, İmralı'dan CHP'ye eleştiri mesajı getirdi: '' Komisyona üye versinler''

SABAH

Maganda değil seri katil

Balkondaki hamile kadını, ikizleriyle öldüren ve 18 mermi sıktığı belirlenen maganda için hukukçu görüşü: Üç cinayetten yargılanır.

POSTA

Kira cezası

CHP Kocaeli Kartepe İlçe Teşkilatı'nın bulunduğu binanın sahibi Zafer Öztürk kirayı 500 liradan 3500 liraya çıkarmak istedi. CHP reddedince Zafer Öztürk ''Binayı boşaltın'' dedi.Ama CHP ''Kontratımız var'' diyerek bunu da reddetti. Bunun üzerine Zafer Öztürk, CHP'nin bulunduğu katın hemen üstündeki çatı duvarına kocaman bir Tayyip Eroğan posteri astı.

BİRGÜN

Adalet korudukça polisler öldürüyor

Dur ihtarına uymadı gerekçesiyle Gebze'de Muhammet Öyke adlı bir genç daha öldürüldü. 2007'den beri polis kurşunuyla ölenler 127'ye yükseldi. Ankara'da katledilen Cem Aygün'ün duruşmasında katil polis Fatih Yılmaz tutuklanmadı.

YENİ ŞAFAK

Paris'ten boş dosya

Fransız polisi, Paris'te 3 PKK'li kadının öldürülmesine ilişkin soruşturma dosyasını gönderdi. Türkiye'yi suçlayıcı ifadelere yer verilen dosyada, cinayeti aydınlatacak hiçbir bilgi yok.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

4+4+4Amerika Birleşik DevletleriAnkaraBursaCumhuriyet Halk PartisiİmralıKatilPolisRecep Tayyip Erdoğanhamile
Görüş Bildir