Gazetelerde Bugün | 13 Haziran 2013

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Gazetelerde Bugün | 13 Haziran 2013

Gazetelerde Bugün | 13 Haziran 2013

CUMHURİYET

Referandum oyunu

Halkın “Gezi, park olarak kalsın” çağrısına yine kulak tıkayan Erdoğan, uluslararası baskıların ardından “referandum” seçeneğini gündeme soktu. Ancak Başbakan’la görüşen heyet, “Referandum konusu bize sorulmadı” açıklamasını yaptı.

HÜRRİYET

Yaralıyız

Gezi Parkı'nda başlayıp yayılan protestolarda istenmeyen görüntüler ortaya çıkıyor. Polisin aşırı güç kullanımı ve şiddet yanlısı bazı küçük grupların eylemlerinden masum insanların zarar görmesi vicdanları yaralıyor.

MİLLİYET

Topçu Kışlası'na referandum

Erdoğan, Gezi heyetine Topçu Kışlası için referanduma gidilebileceğini söyledi. Ak Parti Sözcüsü Çelik ''İstanbulluya sorarız, her türlü kararı öpüp başımıza koyarız'' dedi

VATAN

Taş atma dayağı

Taksim'deki Gezi protestosunda polise taş atan gruba, CHP'li Çetin Soysal tekme tokat girişti

RADİKAL

Kışlaya demokrasi

Gezi Parkı krizi, Başbakan Erdoğan'la sivil bir heyetin beş saat kadar süren toplantısında çözüm yoluna girdi. Topçu Kışlası için son kararı İstanbullular refarandumla verecek.

AKŞAM

Uzarsa marjinalleşir

Gezi olaylarına uzman yorumu... Polis Akademisi''nin ünlü profesörü Halil İbrahim Bahar, eylemcinin profilini, polisin çatışma yöntemini ve sosyolojik süreci analiz etti.

SÖZCÜ

Bunlar orijinal, bunlar marjinal

PKK yandaşları Taksim'de Apo posteriyle şov yaptı. PKK'lı teröristler silahlarıyla yaylada şenlik yaptı. Ses eden olmadı. Gezi Parkı protestosunda, Atatürk posteri ve Türk Bayrağı açan halk, polisin hışmına uğradı... Islatıldı, süründürüldü

HABERTÜRK

Formül referandum

Başbakan Erdoğan, Gezi Parkı eylemcilerini temsilen 11 kişilik heyetle görüştü. Toplantı sonrası açıklama yapan Çelik, ''Gezi için referanduma gidebilirz'' dedi.

SABAH

Gezi Parkı için referandum

Erdoğan, Gezi Parkı ve Topçu Kışlası'yla ilgili referandum sinyali verdi: Kararı İstanbullu verecek. Ne karar verirse başımız üstüne

POSTA

#direnitalya

Gezi Parkı eyleminin ilk gününde polisin, yüzüne biber gazı sıktığı 'Kırmızı Elbiseli Kadın' Ceyda Sungur direnişin sembolü olmuştu. İtalya'da 8 kadın milletvekili dün Meclis'e kırmızı elbiselerle geldi ve ''Kürtaj yasa tasarasının geçmemesi için biz de Ceyda Sungur gibi dimdik ayakta duracağız'' dedi.

BİRGÜN

Kenan Evren'in manevi oğlu!

Başbakan'a iyi gözükmek için yüzlerce insanı yaralayan İstanbul Valisi, söylemleri ile de Kenan Evren'i aratmadı. Aileleri göreve çağırdı, yanına Jandarma Komutanı'nı aldı, gaz bombalarıyla da katliam provası yaptı

YENİ ŞAFAK

Twitter örgütü

Gezi olaylarını alevlendiren Twitter'daki mesaj trafiğinin merkezinde dört ismin yer aldığı tespit edildi. 31 Mayıs ve 1 Haziran'da tam 15 milyon mesajı tetikleyen bu kullanıcıların Tunus, Libya, Mısır, Yemen ve Bahreyn'deki gösterilerde de aktif olarak yer aldıkları öğrenildi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanBiber GazıCumhuriyet Halk PartisiGezi ParkıİstanbulİtalyaMısırPolisTunusTwitter
Görüş Bildir