Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gazeteci Tayfun Talipoğlu Son Yolculuğuna Uğurlandı...

 > 
3.9bPAYLAŞIM

Geçirdiği kalp krizi nedeniyle çok erken yaşta yaşama veda eden usta gazeteci ve yazar Tayfun Talipoğlu, kalabalık bir cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı ve Ankara'da toprağa verildi.

Tayfun Talipoğlu için Ankara’daki Kocatepe Camii'nde öğle namazını müteakip cenaze töreni düzenlendi.

Törene, Tayfun Talipoğlu'nun babası Yalçın Talipoğlu, oğlu Candaş Talipoğlu ve yakınlarının yanı sıra milletvekilleri, eski bakanlardan Hikmet Çetin, DİSK Genel Başkanı Kani Beko, meslektaşları, çok sayıda vatandaş katıldı.

Törenin ardından Talipoğlu'nun cenazesi, Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Gazeteci Tayfun Talipoğlu, İzmir'de tedavi altına alındığı hastanede 55 yaşında hayatını kaybetmişti.

Bir televizyon programı için İzmir'de bulunan gazeteci ve yazar Tayfun Talipoğlu, önceki gece saatlerinde fenalaşmış, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldılan usta gazeteci yaşama tutunamamıştı.

Candaş Talipoğlu: "Herkes tarafından sevilen ender bir gazeteci olduğunu düşünüyorum"

Oğlu Candaş Talipoğlu yaptığı açıklamada babasını kalp krizi geçirdiğini belirtmişti:

"Bu geçirdiği üçüncü kalp kriziydi. Stent takılmıştı. Krizler yakın aralıklarla üst üste geldi. Bünyesi dayanmadı. Tayfun Talipoğlu'nun bu toplumun kendisine en yakın hissettiği gazetecilerden birisi olduğuna inanıyorum. Başka bir şey söylemek istemiyorum. Tayfun Talipoğlu o. Bu ülkeye birçok katkısı oldu. Barış ve birliktelik için çaba sarf etti. Eğitim, bölgesel ekonomik kalkınmalarda çok emek verdi. Herkes tarafından sevilen ender bir insan olduğunu düşünüyorum. Yakın zamanda 'Yol Hikayeleri' kitabı çıkardı. Bu hafta sonu da albümü çıkacaktı. Kendisine görmek kısmet olmadı. Onun bıraktığı yerden biz devam ettireceğiz."

Tayfun Talipoğlu kimdir?

1962 yılında Kars'ta doğan Tayfun Talipoğlu İlkokulu Malatya Şeker İlkokulu ve Eskişehir Yunus Emre İlkokulu'nda okudu. 

Ortaokulu Eskişehir'de, liseyi Ankara Atatürk Lisesi'nde tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden 1983 yılında mezun oldu. 

Siyasi görüşleri nedeniyle kaymakam yapılmadı ve bu süreçte kargoculuk, Ankara düğün salonlarında ve pavyonlarında orkestra solistliği gibi birçok değişik iş yaptı. 

Milliyet Gazetesi'nde muhabir olarak başladığı gazetecilik yaşamına önce Star1'de, sonra ATV'de haber muhabiri olarak devam etti.

1995 yılından itibaren önce ATV'de, 1999'dan beri de NTV'de Bam Teli programını hazırlayıp sunarak mesleğine devam etti.

Takvim, Yeni Yüzyıl, Cumhuriyet gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı.

Benim Yolum, Ne Çoktular Ne Kadar Çocuktular, Eskiyen Yüzümün Yeni Gülümseyişi, Çoluk Çocuk Yazıları, Eşekle Gelen Aydınlık yayımlanmış kitaplarıdır.

Ekim 2007'den beri UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi'ydi...

Seyyah ve Bam Teli Yol Müzikleri adlı şiir ve türkü albümleri vardır.

Talipoğlu, evli ve bir çocuk babasıdır.

Talipoğlu ardından...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir