Gazete Manşetlerinde Bugün | 04 Temmuz 2013

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Gazete Manşetlerinde Bugün | 04 Temmuz 2013

Gazete Manşetlerinde Bugün | 04 Temmuz 2013

CUMHURİYET

Can simitleri Diyanet oldu

Gezi eylemcilerinin polis şiddetinden kaçmak için sığındıkları camide içki içtiklerine ilişkin iddialar üzerine inceleme başlatan Diyanet de rapor hazırladı. Müezzin Yıldırım’ın “İçeride içki içen ya da elinde içki şişesi olan birini görmedim” demesine karşın raporda “camide sarhoşların, sevişenlerin” olduğu ileri sürüldü. Buna karşın içeride içki içildiğine yönelik bir saptama yer almadı.

HÜRRİYET

Direnin

Cumhurbaşkanı Mursi'nin restleştiği ordu 22.00'de yönetime el koydu, geçici başkan atandı: Seçim yapılacak, kimse dışlanmayacak.

MİLLİYET

Arap Baharı'na darbe

Mübarek'i deviren halk hareketinin ikinci yılındaki kriz Mısır'da ordunun yönetime el koymasına yol açtı. Anayasa askıda, teknokrat hükümeti kurulacak.

VATAN

Göreve getirdiği komutan devirdi

Mısır Cumhurbaşkanı Mursi, 12 ay önce darbe korkusuyla El Sisi'yi G.Kurmay Başkanlığı'na getirmişti. Dün El Sisi'nin darbesiyle gitti.

RADİKAL

Tahrir'den postal geçti

Mısır 1.5 yıl sonra aynı noktaya döndü: 'Kurtarıcı ordu görevde'. Direniş çağrısı yapan Mursi gitti, anayasa askıda. Seçimlere teknokrat hükümetle gidilecek.

AKŞAM

Demokrasiye darbe

30 yıl süren Mübarek diktatörlüğünden kurtulan Mısır halkının iradesiyle göreve gelen Cumhurbaşkanı Mursi 1 yıl sonra darbeyle karşı karşıya kaldı. Seçimle iş başına gelen Mursi, görevden alındı.

SÖZCÜ

%50'nin zekası

İstanbul Teknik Üniversitesi'nden mezun olan denizciler, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a, flamalarla "#direngezi" yazdı. Bakan hiçbir şey anlamadı, öylece baktı!

AYDINLIK

Mısır'ın Tayyip'i devrildi

Mısır'da halk hareketi Cumhurbaşkanı Mursi'yi devirdi. Anayasa'yı askıya alan Mısır Ordusu yönetimi devraldı.

HABERTÜRK

Yazık oldu bahara

Mısır'da Arap Baharı darbe yedi. Ordu, 1 yıl önce seçimle gelen Mursi'yi devirdi yönetime el koyduğunu açıkladı. Mursi, demokrasi çağrısı yaptı. Dünya seyretti.

SABAH

Ordu, halkın oylarıyla seçilen Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'yi silah zoruyla görevden uzaklaştırdı. Bu postmodern darbeyi tanımadığını söyleyen Mursi ise halkı direnişe çağırdı.

POSTA

Dershaneler kapanıyor kayıt için acele etmeyin

Başbakan Erdoğan, Mart 2012'de "Dershaneler ya liseye dönecek ya da tümüyle kapanacak. Çocukları dershaneye yollamak aileleri maddi olarak zora sokuyor" demişti.

BİRGÜN

Eyvah, ağzımdan kaçtı!

Lice soruşturmasını yürüten mülki yöneticiler, kendilerini ziyaret eden Barış Meclisi üyelerini AKP yanlısı bir grup zannedince foyaları meydana çıktı.

YENİ ŞAFAK

Tanklara direnen adam

Mısır'da Cumhurbaşkanı Mursi muhalefete uzlaşı hükümeti önerdi. Tahrir, teklifi geri çevirdi. Önceki gün 48 saat süre tanıyan ordu ise önce devlet televizyonunu işgal etti, ardından başkanlık sarayını kuşattı., tanklar meydanlara indi. Mursi ve Müslüman Kardeşler darbeye direnme kararı aldı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanBinali YıldırımDarbeİstanbulLiceMısırPolisRecep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir