GSÜ Yangınından Geriye Bir Enkaz Kaldı

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Galatasaray Üniversitesi'nde Yangın

Galatasaray Üniversitesi'nde Yangın

Galatasaray Üniversitesı'nın Çırağan'daki tarihi binasında öğrenciler dersteyken yangın çıktı. Bina tahliye edildi.

Galatasaray Üniversitesi'nde Yangın

Galatasaray Üniversitesi'nde Yangın

Galatasaray Üniversitesi'nde hocaların odasında yangın çıktı. Alevler binayı sarmaya başladı.

Haberin Tamamı İçin:

Galatasaray Üniversitesi'nde Yangın

Galatasaray Üniversitesi'nde Yangın

Alınan bilgiye göre, akşam 20.00 sıralarında Beşiktaş Çırağan Caddesi üzerinde bulunan Galatasaray Üniversitesi’nde belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Sınıfta çıktığı öğrenilen yangın sırasında içeride kimsenin bulunmadığı belirtildi. İ

Galatasaray Üniversitesi'nde binayı kül etmek üzere olan yangında itfaiye trafikten dolayı olay yerine ulaşamıyor!

Haberin Tamamı İçin:

Gsü'de Korkutan Yangın Canlı

Galatasaray Üniversitesi'nde hocaların odasında yangın çıktı. Alevler binayı sarmaya başladı DHA - Galatasaray Üniversitesi'nde hocaların odasında yangın çıktı. Alevler binayı sarmaya başladı.

Hocaların odalarının bulunduğu 3 katta çıkan yangın nedeniyle olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Rüzgarında etkisiyle alevler 3 katı ve çatıyı sardı.

AYRINTILAR GELİYOR...

Haberin Tamamı İçin:

Galatasaray Üniversitesi'nde Yangın

Galatasaray Üniversitesi 'nde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. İtfaiyenin yangına müdahalesi sürüyor.

Üniversitenin Ortaköy'deki kampüsünde bulunan ahşap binanın 3. katında iddiaya göre bir öğretim görevlisinin odasındaki elektrik kotağından yangın çıktı.

Kısa sürede büyüyen yangın, binanın çatısına sıçradı.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen Sarıyer, Beşiktaş, Şişli ve Beyoğlu itfaiyesi ekipleri, su ve köpükle yangına müdahale ederken, binanın yanan çatısında çökme meydana geldi.

Yangının çevredeki binalara sirayetini önlemeye çalışan itfaiye ekiplerinin binada öğrenci olması ihtimaline karşı arama yaptığı görüldü.

İtfaiyenin çalışması sırasında, polis de Çırağan Caddesi'ndeki trafiği durdurdu.

TARİHİ BİNALAR TEK TEK KÜL OLUYOR

İstanbul'da bir ay içerisinde tarihi mekanlarda üçüncü kez yangın çıktı. Galatasaray Üniversitesi'nden önce Aralık ayında Kapalı çarşı'da ve Cağaloğu'nda bulunan 150 yıllık İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasında yangın çıkmıştı. Yangınlarda tarihi mekanlarda büyük zarar meydana gelmişti.

Haberin Tamamı İçin:

G.Saray'dan Yangın Açıklaması

Ünal Aysal, Adnan Öztürk, Lütfi Arıboğan ve Fatih Terim'den yangın açıklaması.

Galatasaray Üniversitesi'ndeki yangın söndürme çalışmasını tekneden takip eden Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal, yangınla ilgili açıklamada bulundu.

Ünal Aysal , “Bu müessif kaza hepimizi derinden üzdü. Şu anda Galatasaray Üniversitesi’nin önündeyiz, tekneyle uzaktan izleyebiliyoruz çünkü yaklaşmamıza müsaade edilmedi. Maalesef gözümüzün önünde büyük bir kültür varlığı yavaş yavaş çöküyor. Ama Galatasaray Camiası gerek vakıflarıyla gerek diğer kuruluşlarıyla bu eksiğini en kısa zamanda kapatabilecek güçtedir. Herhalde önümüzdeki günlerde bir deklarasyonla bu kaybı hangi sürede ve ne şekilde kapatacağımızın açıklamasını yapacağız. Yangını seyrederken içim kan ağlıyor. İzlediğim kadarıyla onarımı mümkün. Yangının söndürülmesi sona ermek üzere. Umuyorum okulumuzu eskisinden daha iyi hale getireceğiz, bu ilim merkezini en kısa sürede gençlerimizin hizmetine sunacağız” ifadelerini kullandı.

Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk ise, “Yönetim Kurulu olarak bir yemeğimiz vardı. Oradayken haberi aldık. Galatasaray Camiası olarak biz sembollerimize, değerlerimize maddi manevi çok önem veriyoruz ama bu bina özellikle benim gibi Anadolu’dan okumak için Galatasaray’a gelenler için çok önemli, manevi değeri çok yüksek bir bina. Tarihi değerinden, içinde yananlardan bahsetmiyorum ama 50 yaşına geldim, insanın içinin yanması ne demekmiş ilk defa bunu hissediyorum. Aynı zamanda Galatasaray Eğitim Vakfı’nın Yönetim Kurulu üyesi olarak konuşuyorum, Galatasaray Camiası olarak gereğini yapmak için yarın sabahtan tezi yok çalışmalara başlayacağız” şeklinde konuştu.

İcra Kurulu Başkanı Lütfi Arıboğan da Galatasaray Televizyonu’na bağlanarak, “Çok güzel günler, saatler yaşadığımız bir ortamda bu çok üzücü haberle sarsıldık. Denizden takip ettik, çok tatsız, çok üzücü bir olay. Büyük bir gayretle yetkililer söndürmeye çalışıyorlar, umuyoruz en kısa sürede bunu başarırlar. Tüm Galatasaray Camiasına, tüm ülkeye geçmiş olsun diyorum” dedi.

Teknik Direktör Fatih Terim ise konuyla ilgili kısa bir telefon bağlantısı yaparak “Şu anda yangını seyrediyorum ve çok üzgünüm. Ama Galatasaray Camiası tabii ki bunun da üstesinden gelecektir. Çok sayıda insan şu anda yangını söndürmeye çalışıyor. Hoş bir durum değil ama el birliğiyle halledeceğiz inşallah” ifadelerini kullandı.

Haberin Tamamı İçin:

Vali Mutlu: 'Yangına Müdahalede Eksiklik Yok'

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Galatasaray Üniversitesi'nde çıkan yangını söndürme çalışmalarına ilişkin, "Müdahalede en ufak bir eksiklik yoktur. Helikopter ve uçakla havadan gece müdahale imkanı olmadı" dedi.
Vali Mutlu, Galatasaray Üniversitesi'nde çıkan yangının ardından olay yerinde incelemelerde bulundu. Yetkililerden bilgi alan Mutlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Olay haber alınır alınmaz yoğun bir şekilde müdahale edildi. Müdahalede en ufak bir eksiklik yoktur. Helikopter ve uçakla havadan gece müdahale imkanı olmamıştır. Bağlayıcı olmamak kaydıyla, yangının sebebi bir odadaki elektrik tesisatı veya bilgisayar tesisatı olabilir. Tarihi binamızda yaşamış olduğumuz yangın sebebiyle hepimize geçmiş olsun. Acı içerisindeyiz. T...

Haberin Tamamı İçin:

GSÜ Yangınından Geriye Kalan Manzara

Galatasaray Üniversitesi'nde Hukuk, İletişim ve İktisadi İdari Bilimler Fakülteleri ile öğretim görevlileri ve idari personelin odalarının bulunduğu binada çıkan yangın, gece saatlerinde söndürüldü. Yangından geriye bir enkaz kaldı.

İtfaiye ekibinin binadaki çalışmaları sürüyor. Tarihi binanın 3. katı katı tamamen kül olmuş durumda.

Zete

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Arda TuranBeşiktaş Jimnastik KulübüFatih TerimGalatasaray Spor KulübüGalatasaray ÜniversitesiHüseyin Avni MutluİstanbulPolisÜnal Aysalolaytahliye
Görüş Bildir