Saygun'un Ameliyatı Tamamlandı

-
5 dakikada okuyabilirsiniz

Ergin Saygun Kalp Ameliyatında

Balyoz Planı davasında 18 yıl hapisle cezalandırılan emekli Orgeneral Ergin Saygun, Mehmet Akif Ersoy Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi'nde açık kalp ameliyatına alındı.

Babasının sağlık durumunun kötü olduğunu dün Twitter'dan duyuran Ece Saygun, Ergin Saygun'un ameliyata girdiğini yazdı ve herkesin dua etmesini istedi. Ece Saygun, Twitter'dan kan anonsu yaptı ve babası için çok acil kan arandığını belirtti.

Ece Saygun, Twitter hesabından şunları yazdı:

  • ''Son durum: doktor virüsün kalp kapakçığında durmasının hayati tehlikesinin olduğunu hemen ameliyat edilmesi gerektiğini söyledi

  • Ameliyat açık kalp ameliyatı. Göğüs komple açılarak yapılacak.

  • Tarih bu hakimleri ve savcıları affeder mi bilmem ama ben affedersem, ben unutursam kalbim dursun!

  • Babama B+ kan lazım. Yakın zamanda efenksiyon kapmamış ve sarılık geçirmemiş olması lazım.

  • Doktor ameliyatın riskli olduğunu ve uzun süreceğini söyledi

  • Çok acil: 20/45 yas arası, erkek B Rh pozitif, 12 saattir alkol almamış, sarılık geçirmemiş kan lazım acil! Mehmet Akif Ersoy Hastanesi

  • Sabah gazetesi muhabirinin kanı uydu. Daha 5 ünite lazım!

Diğer tutuklu askerlerin kızları da hastaneye gelerek Ece Aygun’u yalnız bırakmadı. Ece Saygun Twitter’da babası için B (Rh) - pozitif, kana ihtiyacı olduğunu söyleyince 2 genç ellerindeki Türk bayraklarıyla kan vermek için hastaneye geldi. Ece Aygun, ayrıca babasının dün gece hastane odası penceresinden el sallarken fotoğrafını da paylaştı. Diğer tutuklu askerlerin kızları da hastaneye gelerek Ece Aygun’u yalnız bırakmadı.

SAĞLIK SORUNLARI NEDENİYLE TAHLİYE TALEP ETMİŞTİ

Saygun'un avukatı sağlık sorunları nedeniyle müvekkilinin tahliye edilmesi için İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvrumuş ama bu talep reddedilmişti. Mahkemeye verilen dilekçede, Saygun'un hastalıklarının kronikleştiği, tıbben iyileşmesinin mümkün olmadığı, hastalıkların birbirlerini etkilediği, hastanede çok iyi tedavi ve bakım koşullarında durumunun stabil hale getirildiği kaydedilmişti.

Haberin Tamamı İçin:

Ergin Saygun Ameliyatta

Balyoz davasında 18 yıl hapis ile cezalandırılan emekli Orgeneral Ergin Saygun'a, Mehmet Akif Ersoy Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi'nde kalp ameliyatı yapılıyor. Ameliyat siz bu haberi okurken de devam ediyor. Ameliyat öncesinde ise İlker Saygun'un kızı Ece Saygun'un sosyal medya üzerinden yürüttüğü, ses getiren bir kan kampanyası vardı.

İlker Saygun ise riskli ameliyata girmeden önce çok konuşulacak satırlarla dolu bir mektup yazdı. O mektubu da Ece Saygun twitter hesabından paylaştı.

Saygun, mektupta, hastanenin "enfeksiyon uyarısını" dikkate almayan mahkeme heyetini suçladı.

İşte o mektup:

"Sevgili Dostlar İyi İnsanlar

Esirgemediğiniz yakın desteğiniz ve dualarınız için hepinize şükranlarımı sunarım. "Bu ameliyat, hastanenin kapakçık sorunları nedeni ile hastanede yapılması uygun değildir. Enfeksiyon kapabilir" şeklindeki rapor 10. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından dikkate alınmayarak, tutuksuz yargılanma talebinin kabul edilmesinden kaynaklanmıştır.Vebali de mahkemeye veya bu kararı verenlere aittir.

Yüce rabbimin, bana üzerime atılı bu lekeyi temizleyecek kadar ömrü vermesi tek dileğimdir. Mahkemede
"Beni Öldüremeyeceksiniz" diye bağırmam bundandır. Çünkü ben doğru taraftayım. Çünkü ben darbeci değilim. 45 senelik askerlik hayatımda devletim, milletim ve TSK aleyhinde tek faaliyetim olmadı.
Suçsuz olduğumuzu bile bile konuşmayanları, onlar konuşmadığı ve gerçekleri anlatmadıkları için kariyerlerin sönmesine yol açanları da, yüce allaha havale ediyorum

Hepinize selam ve sevgiler"

Haberdesin

Haberin Tamamı İçin:

Ergin Saygun'un Cezası Ertelendi

Yeni yasal düzenleme kapsamında emekli Orgeneral Ergin Saygun'un cezası ertelendi.

Balyoz davasında 18 yıl ceza alan emekli Orgeneral Ergin Saygun kalp ameliyatına alındı. Saygun ameliyattayken Yeni yasal düzenleme kapsamında emekli Orgeneral Ergin Saygun'un cezası ertelendi.

Haberin Tamamı İçin:

Ergin Saygun'un Cezası Ertelendi

Yeni yasal düzenleme kapsamında emekli Orgeneral Ergin Saygun'un cezası ertelendi. Haber, Saygun ameliyat masasındayken geldi. Saygun'a "Balyoz Planı" davasında 18 yıl hapis cezası verilmişti. Saygun'un kızı Ece, iki gündür Twitter'dan babasının sağlık durumuyla ilgili çağrıda bulunarak kamuoyu oluşturdu. Dakika dakika hastanedeki gelişmeleri yazan Ece Saygun, babası için gösterdiği çabayla günün kahramanı oldu.

Ergin Saygun hakkındaki ceza ertelemesi kararı, yıl başında TBMM tarafından kabul edilen "Ceza Muhakemesi Kanunu ile Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" çerçevesinde verildi.

31 ocak'ta yürürlüğe giren yasaya göre hastalıktan hayatını yalnız idame ettiremeyen mahkumların cezası ertelenecekti.

Haberin Tamamı İçin:

'Mahkeme Tahliye Konusunda Bugün Karar Verecek'

Balyoz Davası'nın sanığı emekli Orgeneral Ergin Saygun'un avukatı Sedat Küçükyılmaz, "Ergin Paşa'nın 14 Aralık 2012 günü Mehmet Akif Ersoy Hastanesi'nin vermiş olduğu raporu nedeniyle mahkemeye bavurmuştuk. Mahkemede bu konuda Adli Tıp Kurumu'ndan görüş istemişti. Biraz önce Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısının vermiş olduğu habere göre Adli Tıp Kurumu bugün itibariyle raporunu vermiş. 'Cezaevinde kalamaz' diye. Buradaki raporun aynısını vermiştir. Şimdi bu rapor Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Sanırım şu anda orada. O mahkeme tahliye konusunda karar verecek " dedi.

"BU SEFERKİ RAPOR O MEALDE DEĞİL"

'Ne zaman çıkar bu karar' sorusu üzerine Avukat Küçükyılmaz, "Bugün çıkar. Ameliyata alındığı gün rapor imzalanıyor. Bunun yorumunu herkes kendisi yapsın. Daha önce verilen raporlarda diyeti, tedavisi sağlandığı taktirde cezaevinde kalabilir' şeklindeydi kaçamak bir rapordu. Mahkemelerde net söylenmediği için cezaevinde kalamaz ibaresi olmadığı için tutuklu halinin devamına diyordu. Bu seferki rapor o mealde değil. Aslında Mehmet Akif Ersoy Hastanesi 14 Aralık tarihli raporunda çok açık bir şey söylemişti. Hastanede uzun süre kalması hastane enfeksiyonlarına yol açabilir. Hastamız yapay kalp kapakçıklarına sahiptir. Hastane virüsü tehlikesine dikkat çekerek hastanede de uzun süre kalmaması gerektiğini, cezaevinde hiç kalmaması gerektiğini bu hastane söylemişti. Ama bu raporu İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi üyeleri yeterli görmediler. Adli Tıp Kurumu 3. İhtisas Kurumu'ndan yeniden rapor istediler. Onlar da bu raproru 45 gün geciktirererek bugünkü ameliyata neden olmuşlardır. Bu durumun sorumluları Adli Tıp Kurumu'nun hipokrat yemini etmiş doktorlarıyla, İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nin başkan ve üyeleridir" diye konuştu.

Haber: Serpil KIRKESER DHA / Sondakika.com

Haberin Tamamı İçin:

Saygun'un Ameliyatı Tamamlandı

''Balyoz Planı'' davasında 18 yıl hapis cezasına çarptırılan emekli Orgeneral Ergin Saygun'un yaklaşık 8,5 saat süren kalp ameliyatı tamamlandı.

İSTANBUL

Mehmet Akif Ersoy Hastanesi'nde tedavi gören Ergin Saygun'un kızı Ece Saygun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Doç. Dr. İhsan Bakır tarafından bu sabah ameliyata alınan babasının kalp kapakçığının, yaklaşık 8,5 saat süren operasyon neticesinde değiştirildiğini bildirdi.

Babasının yoğun bakım ünitesinde tedavisinin sürdüğünü kaydeden Ece Saygun, ''Babam yarın sabah uyandırılacak. Bu gece ve yarın çok kritik. Herkesin dua etmesini istiyoruz'' dedi.

Ece Saygun, Ergin Saygun için bugün tahliye kararı verildiği yönündeki haberlerin doğru olmadığını belirterek, ''Henüz mahkeme bu konuda bir karar vermiş değil. Ancak Adli Tıp Kurumu'nun, babamın cezaevinde kalamayacağına ilişkin raporunu mahkemeye gönderdiğini öğrendik'' ifadelerini kullandı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Balyoz DavasıİstanbulSosyal MedyaTürk Silahlı KuvvetleriTürkiye Büyük Millet MeclisiTwittertahliye
Görüş Bildir