Ergenekon'da Sürpriz Karar

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Ergenekon'da 273'üncü Duruşma

Ergenekon'da 273'üncü Duruşma

Genelkurmay Eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ ve CHP Milletvekilleri Mustafa Balbay ile Mehmet Haberal'ın da aralarında bulunduğu 67'si tutuklu 275 sanıklı Ergenekon Davası'nın 273. duruşması görülecek.

Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin yanında bulunan büyük salonda yapılan duruşmada bugün tutuklu sanıklar Aykut Metin Şükre, Erkan Ayyıldız, Kenan Özay ve Selçuk Özkan hakkında "Silahlı terör örgütüne silah temin etmek" suçundan hazırlanan ek iddianameye ilişkin sanıkların savunmaları alınacak. Öte yandan Silivri'de bulunan duruşma salonun çevresinde jandarmanın güvenlik önlemleri aldığı görüldü. Duruşma salonun önünde bekleyen Silivri CHP Gençlik Kolları üyesi ve sanık yakınl...

Haberin Tamamı İçin:

Ergenekon duruşmasına reddi hakim talebi nedeniyle ara verildi

Ergenekon duruşmasına reddi hakim talebi nedeniyle ara verildi

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu 67'si tutuklu 275 sanıklı ''Ergenekon'' davasının 273. duruşması başladı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan salonda görülen duruşmaya CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, CHP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal, gazeteci Tuncay Özkan ve emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un da aralarında bulunduğu 53 tutuklu sanık katıldı.

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Ankara GATA'da tedavi gören Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli tuğgeneraller Veli Küçük ve Levent Ersöz ile İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in de aralarında bulunduğu 24 tutuklu sanık ise duruşmaya gelmedi.

Bu davadan tutuksuz yargılanan başka suçtan tutuklu olan Sami Hoştan ile tutuksuz sanıklar Kemal Alemdaroğlu, Nusret Senem, Güler Kömürcü, Zafer Şen ve Adnan Bulut da duruşmada hazır bulundu.

Eski TBMM başkanlarından Hüsamettin Cindoruk'un, Kemal Alemdaroğlu'nun avukatı olarak katıldığı duruşmaya, sanıkları temsilen de yaklaşık 70 avukat geldi.

Haberin Tamamı İçin:

Ergenekon'da Sürpriz Karar

Ergenekon Davası'na bakan mahkeme, TBMM'ye yazı yazılarak Darbeleri Araştırma Komisyonu tarafından hazırlanan raporun tüm ekleriyle birlikte istenmesine karar verildi.

Ergenekon Davası'na bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi sanık ve avukatların taleplerini celse(duruşma) arasında karara bağladı. 13-14-17 Aralık'ta görülen duruşmalarda savcı Mehmet Ali Pekgüzel, avukatlar ve sanıklar bir takım taleplerde bulunmuştu. Davaya bakan mahkemede, celse arasında talepleri değerlendirdi. 25 Aralık 2012 tarihinde alınan ara kararda mahkeme heyeti, TBMM Başkanlığı'na yazı yazılarak, Darbeleri Araştırma Komisyonu tarafından hazırlanan raporun tüm ekleriyle birlikte gönderilmesine karar verdi.

Serpil KIRKESER/ İstanbul DHA

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraCumhuriyet Halk PartisiErgenekonGenelkurmay Başkanıİlker BaşbuğİstanbulİzmirTerörTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir