Erdoğan: 'O Profesörler Mesleği Bıraksın'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Derin Devleti Virüs Gibidir Uygun Zamanda Ortaya Çıkar

Derin Devleti Virüs Gibidir Uygun Zamanda Ortaya Çıkar

Başbakan Erdoğan, Tunus Başbakanı ile ortak basın toplantısı yaptı. 'Böcek' sorusu üzerine Başbakan 'Her ülkenin kendi içinde derin devleti vardır virüs gibidir uygun zamanda ortaya çıkar.' dedi.

ODTÜ GERGİNLİĞİ

"Eleştiriler gücünü şiddetten almamalı bunu kim savunursa ister rektör olsun ister öğretim görevlisi ben başbakan olarak karşılarına dikilirim."

Haberin Tamamı İçin:

Erdoğan: Derin Devleti Tam Yok Edemedik

Erdoğan: Derin Devleti Tam Yok Edemedik

Resmi temaslarda bulunmak üzere Ankara'ya gelen Tunus Başbakanı Hamadi el-Cibali ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan görüşme sonrası ortak basın açıklaması yaptı. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

Böcek konusunu isterseniz devam ettirmeyelim. İkiden üçe çıkmış anlaşılan artmaya devam edecek. Bu tür konularla mücadelemiz devam edecek.

Derin devletle ‘Bunu tamamen sildik bitirdik yok ettik’ böyle bir iddianın içinde olmam mümkün değil. Dünyada hiçbir ülkenin derin devletini yok ettiğine inanmıyorum. Her ülkenin içinde derin devleti vardır. Bir virüs gibidir bu ve uygun ortamı bulduğunda ortaya çıkar ve yapmak istediğini yapmaya çalışır.

Bir konuyu tezekkür etmeye sizleri davet ediyorum. Demokrasilerde eleştirinin en doğal hak olduğunu ifade ettim. Ama eleştiri hiçbir zaman gücünü şiddetten almamalıdır. Bir eleştiri gücünü şiddetten alıyorsa bir Başbakan olarak ben onun karşısına dikilirim. Bu ister rektör ister akademisyen olsun.

Bir öğrenci üniversitenin kampüsünü terör alanına çeviriyorsa hiç kimse kalkıp bunları samimi havada bir protesto bir eylem olarak değerlendiremez.

Haberin Tamamı İçin:

Erdoğan: “O Profesörler Mesleği Bıraksın”

Erdoğan: “O Profesörler Mesleği Bıraksın”

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraBaşbakanOrta Doğu Teknik ÜniversitesiRecep Tayyip ErdoğanTerörTunus
Görüş Bildir