'Allah'ın İzniyle Geri Adım Atmayacağız'

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Erdoğan: 'İstedikleri Kadar Çirkin Yollara Tevessül Etsinler'

Erdoğan: 'İstedikleri Kadar Çirkin Yollara Tevessül Etsinler'

Konya'da toplu açılış törenine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Hiçbir tehdide boyun eğmeyeceğiz. İstedikleri kadar çirkin yollara tevesssül etsinler, çirkin ittifaklar içine girsinler" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi'nde, toplu açılış töreninde konuşuyor.

Erdoğan konuşmasının satırbaşları şöyle:

"Aziz milletimiz arkamızda olduğu sürece hak yolunda yürümeye, hakkı savunmaya, hak yolunda mücadele vermeye devam edeceğiz."

"Burada Konya'da bir kez daha söz veriyorum. Sizin itimadınıza, güveninize asla halel getirmeyeceğim. Sizin açtığınız yoldan, çizdiğiniz istikametten asla ayrılmayacağız. Hiçbir tehdide boyun eğmeyeceğiz. Siz arkamızda olduğunuz sürece Allah'ın izniyle geri adım atmayacağız. Haktan ve hak mücadelesinden ayrılmayacağız."

"İstedikleri kadar çirkin yollara tevesssül etsinler, çirkin ittifaklar içine girsinler. Buradan bir kez daha Konya'dan tekrar ediyorum; Türkiye'de artık söz karar, yetki milletindir. Mühür milletin elindedir. Arkasına karanlık odakları, çeteleri alanlar bu ülkeye, bu millete istikamet veremeyecekler. Arkasına sermayenin, medyanın gücünü alanlar bu ülkenin istikametini değiştiremezler. Arkasına Türkiye içinde ve dışında bir takım karanlık güçleri alanlar, Türkiye'nin ayarlarıyla oynayamazlar, istikametini değiştiremezler."

"Türkiye üzerinde operasyon yapılacak bir ülke değildir. Bu milletin iktidarı olarak AK Parti hükümeti buna izin vermez."

"Saldırılar, tuzaklar bu millete diz çöktüremedi, bundan sonra da çektiremez."

"Birilerinin hilesi varsa, bizim Allah'ımız var. Allah yeter"

CNN Türk

Haberin Tamamı İçin:

Başbakan Erdoğan'dan Önemli Açıklamalar

Şeb-i Arus etkinlikleri kapsamında Konya'da bulunan Başbakan Erdoğan konuşuyor...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Konya 'da toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada "Kimin ne hesabı varsa, kendilerine güvenleri varsa, 30 Mart’ta seçim var. Seçimlere girsinler, milletle orada görüşsünler. Hesabını sandık dışında görmek isteyenlere ne millet ne de biz müsaade etmeyiz. İçerden ya da dışardan hiç kimse benim ülkemi karıştıramaz" dedi.

Türkiye'de yaşanan son gelişmeler hakkında da açıklama yapması beklenen Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

Vefatının 740. sene-i devriyesinde Konyalı büyük alim gönül insanı Mevlana Celaleddin Rumi’yi de rahmetle yad ediyor, mekanı inşallah cennet olsun diyorum. Helikopter kazasında şehit olan dört pilot subay ve astsubayımıza Allahtan rahmet, yakınlarına, TSK’ya başsağlığı diliyorum. Bugün bir kez daha Konya’da Mevlana’yı yadetmek için bir araya geldik.

"KONYA BİZE REHBER OLDU"

2011 yılında hakka uğurladığımız Profesör doktor Necmettin Erbakan hocamıza da Allah’tan rahmet diliyorum. Konya’nın çok ayrı bir yeri var. Konya bu yolculukta bize rehber oldu. Yolumuzu aydınlatan fener oldu. Konya en zor zamanlarda en sıkıntılı dönemlerde bize yol gösteren bir kutup yıldızı oldu. Pınarhisar Cezaevi'nden bugüne kadar ne zaman başımız dara düşse, bir sıkıntı olsa, Konya’nın hayır dualarını her zaman yanımızda yüreğimizde hissettik. Sizin destekleriniz, sizin hayır dualarınız sayesinde karanlıklar aydınlığa çevrildi, zorlar kolay oldu. 11 yıl boyunca siz bize ne emrettiyseniz, hangi talimatı verdiyseniz biz onun yerine getirmenin mücadelesi içinde olduk. Siz neden sakındıysanız, neyi sakıncalı gördüyseniz biz de oradan uzak durduk.

Konya bizim arkamızda olduğu müddetçe biz birlikte yürümeye devam edeceğiz. Aziz milletimiz arkamızda olduğu sürece biz hak yolunda mücadele vermeye devam edeceğiz. Bir kez daha söz veriyorum. Sizin itimadınıza güveninize asla halel getirmeyeceğiz. Sizin açtığınız yoldan sizin çizdiğiniz istikametten asla ayrılmayacağız.

"KİRLİ İTTİFAKLARIN İÇİNE GİRSİNLER..."

Hiçbir tehdide boyun eğmeyeceğiz. İstedikleri kadar çirkin yollara tenezzül etsinler, kirli ittifakların içine girsinler, buradan bir kez daha tekrar ediyorum. Türkiye’de artık söz milletindir, karar milletindir, yetki milletindir. Mühür milletin elindedir.

"AYARLARIMIZI DEĞİŞTİREMEZLER"

Arkasına karanlık odakları alanlar, çeteleri alanlar bu ülkeye istikamet çizemezler. Arkasına sermayenin medyanın gücünü alanlar bu ülkeye istikamet çizemezler. Türkiye içinde ve dışında bir takım karanlık çevrelerini alanlar istikametiyle oynayamazlar. Ayarlarımızı değiştiremezler. Türkiye üzerinde operasyon yapılacak, ameliyat yapılacak bir ülke değildir. Ak Parti iktidarı buna izin vermez.

"SEÇİMLERE GİRSİNLER"

Kimin ne hesabı varsa, kendilerine güvenleri varsa, 30 Mart’ta seçim var. Seçimlere girsinler, milletle orada görüşsünler. Hesabını sandık dışında görmek isteyenlere ne millet ne de biz müsaade etmeyiz. Türkiye bir muz cumhuriyeti değil. Çiğnenecek üçüncü sınıf bir kabile devleti değildir. İçerden ya da dışardan hiç kimse benim ülkemi karıştıramaz. Benim ülkemde çirkin tuzaklar kuramaz. Terör bu millete diz çöktüremedi. Çöktüremez ve çöktürmeyecek.

Saldırılar, tuzaklar bu millete diz çöktüremedi, bundan sonra da çöktüremez. Ben şunu biliyor ve hissediyorum. Bayburtlu neneler bizim için dua ediyorlar. Erzurumlu yaşlı amcalar bizim için dua ediyorlar. Van’da Diyarbakır’da Muş’ta Bitlis’te kardeşlerimiz bize Allah razı olsun diyorlar. Rize’de Trabzon’da Muğla’da İstanbul ’da Edirne’de Ankara ’da kardeşlerimiz seccadelerinin üzerinde bizim için dualar ediyorlar.

mynet

Haberin Tamamı İçin:

'Allah'ın İzniyle Geri Adım Atmayacağız'

Konya'da 115 tesisin toplu açılış törenine katılan Başbakan Erdoğan, "Hiçbir tehdide boyun eğmeyeceğiz. Siz arkamızda olduğunuz müddetçe Allah'ın izniyle geri adım atmayacağız" dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi'ndeki toplu açılış töreninde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Hiçbir tehdite boyun eğmeyeceğiz. Siz arkamızda olduğunuz müdetçe Allah'ın izniyle geri adım atmayacağız. Haktan ve hak mücüadelesinden asla ayrılmayacağız. istedikleri kadar çirkin yola tevessül etsinler, istedikleri kadar kirli ittifakların içine girsinler. Türkiye'de artık söz artık milletindir, karar milletindir, yetki milletindir" ifadelerini kullandı.

Hesabı olanlar seçimde millete görsünler

"Kimin ne hesabı varsa, kendilerine güveniyorlarsa 30 Mart'ta seçim var, o seçime girsinler hesabı orada milletle görsünler" diyen Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Hesabını sandık dışında görmek isteyenlere ne millet ne de biz müsade etmeyiz, göz yummayız. Türkiye bir muz cumhuriyeti değildir, milletin çiğneneceği, kararlarının yok sayıldığı bir kabile devleti değildir. İçeriden ve dışarıdan hiç kimse benim ülkemi karıştıramaz, benim ülkemde çirkin tuzaklar kuramaz."

AA

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAnkaraBaşbakanBitlisDiyarbakırİstanbulMuğlaMuşMynetRecep Tayyip ErdoğanŞehitTerörTürk Silahlı KuvvetleriVan
Görüş Bildir