Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Erdoğan'dan Çok Sert İkinci ODTÜ Çıkışı

 > -

Erdoğan'dan Çok Sert İkinci Odtü Çıkışı

Erdoğan'dan Çok Sert İkinci Odtü Çıkışı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan DEİK Genel Kurulu'nda düzenlenen toplantıda ODTÜ'deki olaylara tekrar değindi. Dün gece NTV ekranlarında ODTÜ sorusu karşısında oldukça sinirlenen Erdoğan bugün de DEİK toplantısında yaşananlara sert çıktı. Erdoğan "Bunlar yargıyı yıllarca arka bahçeleri gibi kullandılar" dedi.

ODTÜ'de şiddete dayalı protesto yapıldı. Bu tablo karşısında polisle çatışma başlıyor. Medyada Göktürk'ten çok bu öğrencilerin şiddete dayalı protestonun yankıları yer buldu. Kimse bunlar nasıl öğrenci demiyor. İlk defa uzaya uydu gönderiyorum. Eğer sen kaliteli öğrenciler yetiştirdiysen yönetim biz bu heyecanı yaşamak istiyoruz. Hepsi toplanıyorlar lastik yakmak falan. Böyle bir protestoya engel olamazmışız. Kusura bakmayın biz de öğrencilik yaptık, taşla sopayla öğrencilik yapmadık. Biz hayırlı bir gençlik olarak yetiştik. Bu ülke yaşamadığını yaşarken bunu bir protesto olarak nitelendirmek ilimden pay almamış demektir.

Erdoğan'dan çok sert ikinci ODTÜ çıkışı

Bu hocalar öğrencilerini böyle yetiştiriyorsa onlara yazıklar olsun, biz böyle bir hoca lazım değil. Sen bunu yapan ekibi, iktidarı kabul etmeyebilirsin ama işin aslını kabul edeceksin, takdir edeceksin. Bu protestoları şirin göstermek, polisi şiddet yanlısı göstermek, bu öğrencileri masum göstermek adil değildir. Biz herkesin bizim gibi düşünmesini istemiyoruz, dayatmıyoruz. Herkesin düşünceleri, tarzları, yaşamları farklı olabilir. Bunu kabul ediyorum, herkesin yaşam fikrine saygılıyız.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanOrta Doğu Teknik ÜniversitesiRecep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir