Emek Sineması Davası 24 Ekim'e Ertelendi

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

@140journos

Emek Sineması Davası 24 Ekim'e Ertelendi

7 Nisan'da Emek Sineması için eylem yaptıktan sonra gözaltına alınan ve haklarında dava açılan 4 kişinin yargılanmasına başlandı. Duruşma öncesi yönetmenler, oyuncular ve sinema yazarları basın açıklaması yaptı.

Emek Sineması ’nın yıkımını protesto ettikleri gerekçesiyle 7 Nisan’da yapılan eylemde gözaltına alınan ve haklarında dava açılan 4 kişinin yargılanacağı davanın ilk duruşması bugün görülecek. Duruşma öncesi ise Emek Bizim İnisiyatifi üyeleri Çağlayan ’da basın açıklaması yaptı. Oyuncu Tülin Özen, yaptığı açıklamada gösteri ve yürüyüş yaparak hakkını arayan ve 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan arkadaşlarıyla aynı suçu paylaştıkları için Çağlayan’da olduklarını ifade etti.

7 Nisan 2013 günü Emek Sineması ’nın yıkımı protestosu esnasında orantısız güce maruz kalan ve biri SİYAD üyesi Berke Göl olmak üzere 4 kişi hakkında açılan ceza davasının ilk duruşması Çağlayan Adliyesi’ndeki İstanbul 31. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlandı. Sinema yazarı Berke Göl ile Hazar Büyüktunca ve Mehmet Ferit Aka ve Özgür İpek’in 6 yıla kadar hapisle cezalandırılması istemiyle açılan dava öncesinde ise Emek Sineması Platformu üyeleri Çağlayan’da buluştu.

Emek Sineması davası sanıkların yazılı savunmalarının hazırlanması için 24 Ekim'e ertelendi.

Fatih Yağmur - Radikal

Haberin Tamamı İçin:

@140journos

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulSinema
Görüş Bildir