Denizde Dehşet!

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Denizde Dehşet!

Denizde Dehşet!

İçinde 100 yolcu ve 10 mürettebat bulunan gezi teknesi alev alev yandı! Balıkesir'in Ayvalık ilçesine bağlı Küçükköy beldesi Badavut açıklarında teknedeki mutfak tüpünün alev alması sonucu yangın çıktı. Tekne küle dönerken, can yeleklerini takan yaklaşık 100 yolcu ve 10 mürettebat tekneden çıkartıldı.

MUTFAKTA BALIK KIZARTIRKEN TÜP ALEV ALDI

Ayvalık'a bağlı Küçükköy beldesi sınırlarında bulunan dünyaca ünlü Sarımsaklı plajlarında Nail ve İsmail Karabulut kardeşlere ait ?Didim Mavisi' adlı günlük gezi teknesi, saat 11.00 sıralarında 100 kişilik yolcusuyla hareket etti. Teknede yolcular için papalina balığı ve karpuzdan oluşan menüyle öğle yemeği verilmesi geleneği sebebiyle teknenin mutfak kısmından sorunlu personel balık kızartmaya başladı. Bu sırada mutfak tüpü bir anda alev aldı. Yapılan müdahalelere rağmen mutfakta çıkan yangın kısa sürede tekneyi sardı. Tekne kaptanı yanmakta olan tekneyi Badavut açıklarından Karakol Dağı istikametine yöneltti. Gezi teknesi personeli yolculara can yeleklerini dağıtarak, denize atlamalarını sağladı. Yangın ihbarını alan Ayvalık ve Küçükköy belediyelerine ait itfaiye arazözleri olay yerine gitti. Ancak itfaiye ekipleri kıyıdan yaklaşık 200 metre mesafede yanmakta olan tekneye herhangi bir müdahalede bulunamadı.

DENİZ İTFAİYESİ İÇİN KARAR ALDILAR

Badavut'taki gezi teknesi yangınını duyan Ayvalık Kaymakamı Nihat Nalbant ile Küçükköy Belediye Başkanı Mesut Ergin de kısa sürede yangın mahalline geldi. Kaymakam Nalbant, gezi teknesinin kaptanının yangın anında panik yapmadan tekneyi karaya yakın bir yere yönlendirerek, 100 yolcunun tahliye olmasını sağladığını söyledi. Yangın sebebiyle Nail ve İsmail Karabulut'un ekmek teknelerinin kül olmasından büyük üzüntü duyduğunu kaydeden Kaymakam Nalbant, vatandaşların Ayvalık'ta deniz itfaiyesi eksikliği ile ilgili birkaç gün önce ilçe ve belde belediye başkanlarının yanı sıra Liman Müdürlüğü'nde yapılan toplantıda ilçeye en yakın zamanda deniz itfaiyesinin alınması için karar alındığını söyledi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

olaytahliye
Görüş Bildir