Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Güler'den Operasyon Açıklaması

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Cilvegözü Zanlılarını Muhalifler Mi Teslim Etti?

Cilvegözü Zanlılarını Muhalifler Mi Teslim Etti?

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki patlamaya ilişkin yakalanan sanıklarla ilgili "Kapıdan girişte tabii ki daha önce yapılan takipler neticesinde gözaltına alınmışlardır. Suriye tarafında yapılmış bir operasyonumuz yoktur'' dedi. ''Suriye'den getirilen zanlıları Suriye Özgür Ordusu'nun teslim ettiği'' iddiasının hatırlatılması üzerine Bakan Güler, bu tip operasyonlarda yardım ve koordine edilebilecek birçok kanal olduğunu ve bunlardan birkaçının kullanılmış olabileceğini söyledi.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi Eşgüdüm Kurulu'nun toplantısına girişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

''Suriye'den getirilen zanlıları Suriye Özgür Ordusu'nun teslim ettiği'' iddiasının hatırlatılması üzerine Bakan Güler, bu tip operasyonlarda yardım ve koordine edilebilecek birçok kanal olduğunu ve bunlardan birkaçının kullanılmış olabileceğini söyledi...

Haberin Tamamı İçin:

Güler: 'Suriye'de Operasyon Yapmadık'

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki patlamaya ilişkin yakalanan sanıklarla ilgili "Kapıdan girişte tabii ki daha önce yapılan takipler neticesinde gözaltına alınmışlardır. Suriye tarafında yapılmış bir operasyonumuz yoktur'' dedi.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki patlamaya ilişkin yakalanan şüphelilere yönelik, ''Emniyet teşkilatı mensuplarının veya Türkiye'deki güvenlik güçlerinin hiçbirisi yurt dışında böyle bir operasyon icra etmemiştir. Söz konusu kişiler kapıdan girişte tabii ki daha önce yapılan takipler neticesinde gözaltına alınmışlardır. Bizim Suriye tarafında yapılmış bir operasyonumuz yoktur'' dedi.

Haberdesin

Haberin Tamamı İçin:

Güler'den Operasyon Açıklaması

İçişleri Bakanı Güler, Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki patlamaya ilişkin yakalanan şüphelilerin ''sınır ötesi operasyonla'' yakalandıklarına dair iddiaları yanıtladı.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi Eşgüdüm Kurulu'nun toplantısına girişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bakan Güler, Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki patlamaya ilişkin yakalanan şüphelilere yönelik, ''Emniyet teşkilatı mensuplarının veya Türkiye'deki güvenlik güçlerinin hiçbirisi yurt dışında böyle bir operasyon icra etmemiştir. Söz konusu kişiler kapıdan girişte tabii ki daha önce yapılan takipler neticesinde gözaltına alınmışlardır. Bizim Suriye tarafında yapılmış bir operasyonumuz yoktur'' dedi.

Görüntüleme merkezinin, yüz tanıma merkezinin, adli mercilerden alınan yetkiye göre yürütülen teknik takiplerin, geriye doğru giriş çıkış kayıtlarının ve diğer kayıtların ayrıntıyla incelendiğini belirterek, ''Binlerce kareden tespitler yapıldı. Bağlantıları kuruldu ve daha sonra şahısların kimlikleri tespit edildikçe bu takip sürdürüldü. Öbür tarafta yani Suriye tarafında herhangi bir operasyonun olmadığını özellikle belirtmek isterim'' diye konuştu.

''Başka yerlerde de eylem yapma hazırlığında olduklarını da biliyoruz''

Bir gazetecinin ''iki ayrı eylem iddiası var'' sözleri üzerine Güler, ''Tabii başka yerlerde de eylem yapma hazırlığında olduklarını da biliyoruz'' dedi.

''Suriye'den getirilen zanlıları Suriye Özgür Ordusu'nun teslim ettiği'' iddiasının hatırlatılması üzerine Güler, bu tip operasyonlarda yardım ve koordine edilebilecek birçok kanal olduğunu ve bunlardan birkaçının kullanılmış olabileceğini söyledi.

AA

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Muammer GülerSuriye
Görüş Bildir