Türkiye Ata'yı Andı | 2 Bin 400 Kişiden Canlı Atatürk Portresi - Video

 > -

Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz

Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 74. yıl dönümünde tüm yurtta, KKTC'de ve dış temsilciliklerde törenler ve çeşitli etkinliklerle anılıyor.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Bekir Bozdağ ve diğer devlet erkanı, Anıtkabir'de Atatürk'ün mozolesine çelenk koyarak, saat 09.05'te saygı duruşunda bulundu.

Aynı anda tüm yurtta sirenler çalarken, bayraklar da yarıya indirildi.

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu'nca düzenlenen Atatürk'ü Anma Töreni, Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Yardımcıları Arınç ve Bozdağ ile bazı bakanların katılımıyla yapılacak.

TBMM Genel Kurulu'nda, Atatürk'ün ebediyete intikalinin 74. yılı nedeniyle gruplar adına konuşmalar yapılacak.

ANKARA / AA

Haberin Tamamı İçin:

74 Yıllık Özlem

74 Yıllık Özlem

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Dolmabahçe'de Binlerce 'Atatürk'

Dolmabahçe'de Binlerce 'Atatürk'

Sabahın ilk saatlerinden itibaren Dolmabahçe'de toplanan yüzlerce insan Atatürk maskeleriyle ölümünün 74. yılında Atatürk'ü andı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün 74. ölüm yıldönümü için bir araya gelen yüzlerce insan Dolmabahçe Sarayı önünde buluştu, ‘Hepimiz Türküz, Atatürkçüyüz’ sloganında birleşti.

Haberin Tamamı İçin:

Ata'yı Anıyoruz

Ata'yı Anıyoruz

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 74. yılında anılıyor. Saat 10.00'a kadar kapalı olan Anıtkabir çevresinde polis yoğun güvenlik önlemi aldı. Anıtkabir'in ziyarete açılmasıyla polisin barikatları kaldırması sonucu sağanak yağmura aldırmayan vatandaşlar Ata'sına koştu.

09.05'TE HAYAT DURDU

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Bekir Bozdağ ve diğer devlet erkanı, Anıtkabir'de Atatürk'ün mozolesine çelenk koydu ve saygı duruşunda bulundu. Aynı anda tüm yurtta sirenler çaldı, bayraklar yarıya indirildi.

BAŞBAKAN TÖRENLERE KATILAMADI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yurtdışı gezisi nedeniyle Anıtkabir’deki törenlere katılamadı.

ANITKABİR ÇEVRESİNDE YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ

Anıtkabir’deki törenler öncesi “emniyet tedbirlerinin kontrolü ve tören hazırlıklarının yapılabilmesi” amacıyla Anıtkabir saat 10.00'a kadar ziyarete kapalıydı. Anıtkabir'in çevresinde binlerce polisle olağanüstü güvenlik önlemi alındı. Anıtkabir'in ziyarete açılmasıyla polis de barikatları kaldırdı. Binlerce vatandaş Anıtkabir'e doğru yürüdü.

ANKARA'DA TOPLANMA YERİ SIHHİYE VE TANDOĞAN

Atatürk Düşünce Derneği (ADD) ve sendikalar Sıhhiye'de Zafer Anıtı'na çelenk koyup saygı duruşunda bulundu. Oradan Anıtkabir'e yürüdü. Türkiye Gençlik Birliği ise binlerce öğrenci ile Tandoğan'da toplandı ve Anıtkabir'in ziyarete açılmasını bekledi. Eski Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Koç da 5 bin Fenerli gençle birlikte Anıtkabir'e gelmişti. Koç, hurriyet.com.tr'den Aysel Alp'e ''Biz her sene geliyoruz'' dedi.

Haberin Tamamı İçin:

6 Kilometrelik Ata'ya Saygı Zinciri

6 Kilometrelik Ata'ya Saygı Zinciri

Kadıköy’de Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu saat olan 09.05'te bir araya gelen vatandaşlar 6 kilometrelil “Ata’ya saygı zinciri” oluşturdu.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 74. Yıldönümünde Fenerbahçe-Bostancı sahilinde bir araya gelen vatandaşlar 6 kilometrelik “Ata’ya saygı zinciri” oluşturdu. Üzerlerindeki siyah tişörtleriyle dikkat çeken vatandaşlar, saatlerin 09.05’i göstermesiyle birlikte saygı duruşunda bulunarak hep bir ağızdan İstiklal Marşı okudu.

Haberin Tamamı İçin:

ATA’ya Saygı Zinciri

2 Bin 400 Kişiden Canlı Atatürk Portresi

2 Bin 400 Kişiden Canlı Atatürk Portresi

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 74'üncü yılında İzmir'de özlemle anıldı. Cumhuriyet Meydanı'nda Konak Belediyesi'nin katkılarıyla 2400 kişi Atatürk’ün portresini oluşturdu. DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah GülAnkaraBaşbakanBekir BozdağBülent ArınçCemil ÇiçekCumhuriyet Halk PartisiFenerbahçeİstiklal MarşıİzmirKKTCKemal KılıçdaroğluPolisRecep Tayyip ErdoğanTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir