Bozdağ: "Silahların Susması Kötü Mü Oldu?"

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Bozdağ: "Silahların Susması Kötü Mü Oldu?"

Bozdağ: "Silahların Susması Kötü Mü Oldu?"

"Çözüm süreci"ne ilişkin konuşan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Silahların susması, kötü mü oldu?" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Afyonkarahisar Belediye Sosyal Tesisleri'nde partisinin il başkanlığı tarafından düzenlenen 39. İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "çözüm süreci"ne değindi. Kendilerinden önce Türkiye'de 10 yıl boyunca "sol zihniyetin" iktidarda olduğunu ileri süren Bozdağ, "Adı başka da olsa CHP iktidardaydı. 10 sene de Türkiye'de terörü bitirmek istediniz de Afyonkarahisarlılar, Yozgatlılar ellerine ayaklarına mı yapıştı? Neden bitmedi, niye bitiremedi? Güvenlik boyutuyla bu meselenin bitmeyeceği çok açık. Dünyanın başka yerlerinde de sadece güvenlikçi politikalarla bunu sona erdirmiş ülke yok. Bütün enstrümanları, terörü sonlandırmak için hep beraber kullanmamız lazım. Adımlar atmak lazım, çözüm niyeti ile adım atmak lazım" diye konuştu.

"Silahların susması, kötü mü oldu?"

"Çözüm sürecini", "terörü çözmek için" başlattıklarını ifade eden Bozdağ, şunları söyledi:

"Terör unsurları, Türkiye sınırlarının dışına silahlarını bırakarak çıkacak' diyoruz. Neresi yanlış bunun? Türkiye'ye ne zararı var? Silahları bırakıp, insanlar fikirlerini söylese kıyamet mi kopar? Fikri güçlü olan, başkasının fikrinden korkmaz. Eğer fikriniz varsa biz de onun karşısında fikrimizi söylüyoruz. Kaçırılan kamu personeli serbest bırakıldı. Kötü mü oldu? Silahların susması, kötü mü oldu? Terör örgütü militanlarının Türkiye topraklarının dışına çıkması kötü mü oldu? Bunların hepsi bizim milletimizin lehine olan şeyler. Terör sorununu çözmüş bir Türkiye, her alanda büyük sıçramalar yapacaktır. Bundan rahatsız olanları biliyoruz. Terörden beslenenler, bunlardan rahatsızlar. Kimileri siyaseten, kimileri uyuşturucu, bilmem silah ticareti, bilmem insan kaçakçılığı, gayri hukuki ekonomik çıkarları nedeniyle, kimileri 'AK Parti zayıflasın da kim zayıflatırsa zayıflatsın' düşüncesiyle buna karşı çıkabilirler."

"Prizler yangın çıkarmak için Türklerin evini mi buluyor?"

Bozdağ, buradaki konuşmasında Almanya'da Türklerin kaldığı binalarda çıkan yangınlara değindi. Bir süre önce Afyon'da toprağa verilen 8 Türk'ün öldüğü Almanya'daki yangının ardından bugün de Köln'de Türklerin yaşadığı bir binada yangın çıktığını hatırlatan Bozdağ, konuyu takip ettiklerini söyledi. Alman hükümetinin ve eyalet hükümetinin bu olayların üzerine gitmek zorunda olduğunu ifade eden Bozdağ, şunları söyledi:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAfyonAlmanyaBaşbakanBaşbakan YardımcısıBekir BozdağCumhuriyet Halk PartisiTerörUyuşturucu
Görüş Bildir