Cilvegözü'yle İlgili 5 Tutuklama

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Bombalı Saldırıyı Yapanlar Yakalandı

Bombalı Saldırıyı Yapanlar Yakalandı

CİLVEGÖZÜ Sınır Kapısı’na geçtiğimiz ay düzenlenen ve dördü Türk 14 kişinin ölümüyle sonuçlanan bombalı saldırıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Hatay Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler düzenledikleri operasyonda 8 kişiyi gözaltına aldı.

Yakalananların bombalı saldırıyı düzenleyen kişiler olduğu öğrenildi.

Gözaltındak...

Haberin Tamamı İçin:

Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki Patlamanın Zanlıları Yakalandı

Hatay Emniyet Müdürlüğü tarafında yapılan operasyon sonucu Cilvegözü Sınır Kapası'ndaki patlamanın zanlıları yakalandı.

Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki patlamayla ilgili olarak aralarında Türk ve Suriyelilerin de bulunduğu 8 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Suriye ve Türkiye arasındaki güvenli alanda meydana gelen patlamada, 4'ü Türk 13 kişi öldü, 28 kişi yaralanmıştı.

TRT Türk

Haberin Tamamı İçin:

Cilvegözü'ndeki Patlamaya 8 Gözaltı

Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki patlamayla ilgili aralarında Türk ve Suriyelilerin de olduğu 8 kişi gözaltına alındı. Zanlıların Suriye istihbaratı ile bağlantıları tespit edildi.**

Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'nda meydana gelen patlamayla ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında Türk ve Suriyeli zanlıların da olduğu 8 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

11 Şubat'ta Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'nda meydana gelen, 14 kişinin hayatını kaybettiği, 25 kişinin yaralandığı patlamayla ilgili soruşturmayı titizlikle yürüten güvenlik güçleri, Hatay merkez ve ilçelerinde yaptıkları çalışmalar kapsamında olaya karıştığı belirlenen aralarında Türk ve Suriyelilerin de bulunduğu 8 kişiyi gözaltına aldı.

Zanlıların arasında, olaydan önce patlamanın meydana geldiği araçtan inen ve buradan uzaklaşan kişilerin de bulunduğu öğrenildi.

Patlamayla ilgili 1 kişinin daha arandığı, soruşturmanın sürdüğü kaydedildi.

Suriye istihbaratı ile bağlantı

Konuya ilişkin bir açıklama yapan İçişleri Bakanı Muammer Güler de sınır kapısındaki patlama ile ilgili olarak 4'ü Suriye uyruklu 5 kişinin mahkemeye sevk edildiğini, zanlıların Suriye istihbaratı ve ordusu ile bağlantıları bulunduğunun tespit edildiğini bildirdi.

AA

Haberin Tamamı İçin:

Bombalı Saldırıyı Yapanlar Yakalandı

Hatay'ın Reyhanlı Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki patlamanın zanlıları yakayı ele verdi.

Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki patlamayla ilgili gözaltına alınan 8 zanlının arasında, olaydan önce, patlamanın meydana geldiği araçtan inenlerin de bulunduğu öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, 11 Şubat'ta Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'nda meydana gelen, 14 kişinin hayatını kaybettiği, 25 kişinin yaralandığı patlamayla ilgili soruşturmayı titizlikle yürüten güvenlik güçleri, Hatay merkez ve ilçelerinde yaptıkları çalışmalar kapsamında olaya karıştığı belirlenen aralarında Türk ve Suriyelilerin de bulunduğu 8 kişiyi gözaltına aldı.

Zanlıların arasında, olaydan önce patlamanın meydana geldiği araçtan inen ve buradan uzaklaşan kişilerin de bulunduğu öğrenildi.

14 KİŞİ ÖLMÜŞTÜ

Olay, iç savaşın sürdüğü Suriyelilere insani yardım taşınan en önemli kapılardan biri olan Cilvegözü Sınır Kapısı'nda 11 Şubat'ta saat 14.37'de Suriye plakalı aracın patlatılmasıyla meydana gelmişti.

Patlamada Türk vatandaşları Hasan Dağ, Ali Sille, İbrahim Yalçınkaya ve Ahmet Taş ile 10 Suriyeli hayatını kaybetmişti. Olaydan sonra 3 kişi oldukları ve güvenlik kameralarından eşkalleri belirlendiği belirtilen şüphelilerden 1'i Suriye'ye kaçmıştı.

Valilik bilgiyi doğruladı, detaylı açıklamanın İçişleri Bakanlığı tarafından yapılacağını belirtti.

Haberler.com

Haberin Tamamı İçin:

Cilvegözü Patlamasıyla İlgili 8 Kişi Gözaltında

Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'nda meydana gelen patlamayla ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında Türk ve Suriyeli zanlıların da olduğu 8 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Gözaltına alınan 8 zanlının arasında, olaydan önce, patlamanın meydana geldiği araçtan inenlerin de bulunduğu öğrenildi.

Zanlıların Adana'ya gönderildiği, olayla ilgili 1 kişinin daha arandığı kaydedildi.

"Zanlılar Suriye istihbaratı ile bağlantıda"

İçişleri Bakanı Muammer Güler, sınır kapısındaki patlama ile ilgili olarak 4'ü Suriye uyruklu 5 kişinin mahkemeye sevk edildiğini, zanlıların Suriye istihbaratı ve ordusu ile bağlantıları bulunduğunun tespit edildiğini bildirdi.

Emniyetten açıklama

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada Cilvegözü sınır kapısında meydana gelen patlamayla ilgili, sekiz kişinin gözaltına alındığı, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edilen sekiz kişiden beşinin tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildiği bildirildi.

Olayın ardından Emniyet Genel Müdürlüğü ve Hatay Emniyet Müdürlüğü tarafından, diğer güvenlik birimleriyle koordineli olarak çok yönlü bir çalışma gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

Haberin Tamamı İçin:

Cilvegözü Zanlıları Adliyede

Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki patlamayla ilgili gözaltına alınan 8 kişiden 5'i tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. Zanlıların Suriye istihbaratı ile bağlantıları tespit edildi.

HATAY

Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'nda meydana gelen patlamayla ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında Türk ve Suriyeli zanlıların da olduğu 8 kişi gözaltına alındı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'ndaki sorgularının ardından, 4'ü Suriye uyruklu 5 zanlı, ''ülkenin birliğini ve bütünlüğünü bozmak, tasarlayarak ve bomba ile 17 kişiyi öldürmek, patlayıcı madde bulundurmak'' suçlarından tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Suriye istihbaratı ile bağlantı

İçişleri Bakanı Muammer Güler, patlama ile ilgili olarak 4'ü Suriye uyruklu 5 kişinin mahkemeye sevk edildiğini, zanlıların Suriye istihbaratı ve ordusu ile bağlantıları bulunduğunun tespit edildiğini bildirdi.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden açıklama

Konuya ilişkin olarak Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada da şunlar kaydedildi:

''Çalışmalar neticesinde, patlayan araçta üç şahsın bulunduğu, bu şahıslardan ikisinin araçtan inerek Suriye'ye geri döndüğü, bir şahsın ise ülkemize giriş yaptığı anlaşılmış, ülkemize giriş yapan şahsın da kısa bir süre sonra Yayladağı sınır kapısından çıkış yaptığı görülmüştür. Yapılan istihbari çalışmalar neticesinde bu şahısların kimlik bilgileri tespit edilmiştir.

Sürdürülen çalışmalar sonucu elde edilen istihbari ve adli bilgiler doğrultusunda 7 Mart'ta operasyon başlatılmış, 8-9 Mart'ta sürdürülen operasyonlarda terörist eylemi organize eden ve patlayan aracı olay yerine getiren iki şahsın da aralarında bulunduğu toplam sekiz şahıs gözaltına alınmıştır.

Haberin Tamamı İçin:

Cilvegözü'yle İlgili 5 Tutuklama

Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki patlamayla ilgili olarak gözaltına alınan 5 zanlı, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nda ifadelerinin alınmasından sonra sevk edildikleri mahkemece ''ülkenin birliğini ve bütünlüğünü bozmak, tasarlayarak ve bomba ile 17 kiş...

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaHatayMuammer GülerReyhanlıSuriyeTRTolay
Görüş Bildir