Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Bir Akrebin Kendisini Sokması...'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Bir akrebin kendisini sokması

Bir akrebin kendisini sokması

Arınç, "Yıl sonuna kadar inşallah terörle mücadelede çok iyi bir noktaya gelmiş olacağız. Esasen örgütün son çırpınışları. Akrebin kendisini sokması diye tarif ediyorum" dedi.

BURSA

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, hafta sonunu geçirdiği Bursa'da banttan yayımlanan Bursa TV'deki ''Nesli Yaşam'' programında soruları yanıtladı.

Devletin, terör örgütü PKK'ya karşı mücadelede daha etkili ve sonuç alınabilecek şekilde tüm imkanlarını güncellediğini söyleyen Arınç, terör olaylarında dış desteğe dikkat çekerek, şunları kaydetti:

''Dış politikadaki özellikle komşularımızda meydana gelen olaylarla bunun bir bağlantısını kurmak mümkün. Son PKK eylemlerine mukabil güvenlik güçlerimizin yaptığı operasyonlarda bunların Türkiye'den olmadıkları büyük çoğunlukla ortaya çıktı. Bir kısmının Suriye kökenli, bir kısmının İran'dan geldiği, bir kısmının başka ülkelerden sırf PKK için eylem yapmak üzere gönderildiği ortaya çıktı.''

''Bir akrebin kendisini sokması diye tarif ediyorum''

Türkiye'nin dışında, terör ve teröristle mücadele eden başka birçok devletin de olduğunu dile getiren Arınç, "Biz umuyorum ki bu yılın sonuna kadar inşallah terörle mücadelede çok iyi bir noktaya gelmiş olacağız. Bunun şartlarının Türkiye için hazırlanmasının gayreti içindeyiz. Ümidimiz budur. Hazırlığımız buna yöneliktir, konjonktürün buna müsait olduğunu zannediyoruz. Esasen örgütün son çırpınışlarıdır. Bir intihar ediştir, bir akrebin kendisini sokması diye tarif ediyorum ben" diye konuştu.

''BM maalesef şimdilik sadece Angelina Jolie'yi gönderiyor''

Arınç, Suriye'de bir insanlık trajedisi yaşandığını belirterek, Esed yönetiminin kendi halkına silah çektiğini ve şu ana kadar 25 bin insanın hayatına son verdiğini ifade etti.

Birleşmiş Milletler (BM) yetkililerinin kamplara yaptıkları ziyaretleri de değerlendiren Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:

''BM maalesef şimdilik sadece Angelina Jolie'yi gönderiyor. Birkaç televizyon ekranı ile onlar da bu trajediyi dünyaya tanıtmaya çalışıyorlar. Ama şu ana kadar Türkiye, hükümet olarak 300 milyonluk harcama yaptı. Arkası gelir mi gelmez mi bilmiyorum ama biz gelenlere, 'Ben sana sığındım' diyenlere kapımızı kapamayız. Şimdi bizden farklı bir davranış istemesinler.''

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Angelina JolieBaşbakan YardımcısıBeşer EsadBirleşmiş MilletlerBülent ArınçBursaİntiharİranSuriyeTerör
Görüş Bildir