Öcalan'la Görüşme Talebine Dair Farklı Açıklamalar

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Bianet :: Öcalan'la Görüşme Talebine Dair Farklı Açıklamalar

Bianet :: Öcalan'la Görüşme Talebine Dair Farklı Açıklamalar

Abdullah Öcalan 'ın avukatlığını yapan Asrın Hukuk Bürosu Öcalan'ın ailesi adına bayram ziyareti için başvuruda bulunmadıklarını, kendilerinin İmralı'ya gitmek için başvuruda bulunduklarını fakat kabul edilmediğini bildirdi.

Öcalan'a yönelik tecridin kalkmasını da kapsayan taleplerinin yerine getirilmesi için cezaevlerinde açlık grevleri sürerken Öcalan'ın ailesiyle görüştürülmediği konusunda farklı açıklamalar yapıldı.

Taraf gazetesinin haberine göre, Asrın Hukuk Bürosu Öcalan'ın ailesinin başvuruda bulunmadığını açıkladı. Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan da dün, İmralı'ya gitme konusunda kendisinin talebinin olmadığını söyledi.

Mehmet Öcalan önceki gün Taraf'ta yayımlanan söyleşisinde, "Bugüne kadar şahsen hiç başvuru yapmadık. Bizim adımıza hep avukatlar başvuru yaptı. Bayramda görüşmek için de avukatların başvuru yapmış olması gerekiyor" demiş ve avukatların kendilerine "başvuru yaptık, herhangi bir yanıt verilmedi" dediğini anlatmıştı.

Taraf konuyla ilgili haberinde, Adalet Bakanlığı yetkililerinin verdiği bilgiyi hatırlattı ve avukatların iddiasına yer verdi.

Buna göre, önceki gece Öcalan'ın avukatlarından birine telefonla Mehmet Öcalan'ın İmralı'ya gitme yönünde bir talebinin bulunup bulunmadığı soruldu. Avukat da önce ailesine sorup yanıt vereceğini söyledi, sonra bakanlığı arayarak, "Ailenin Öcalan ile görüşme yönünde herhangi bir talebi olmadığını" bildirdi.

Asrın Hukuk Bürosu üyesi bir avukat ise bakanlıktan böyle bir talebin gelmediğini savundu.

"Adalet Bakanlığı'nın arayıp görüşme talebi olup olmadığına dair herhangi bir şey yok. Bu kurgu neden yapıldı bilmiyorum. Bu ifadeler külliyen yalan. Adalet Bakanlığı yetkilisi kendisi açıklasın, biz kendimizden eminiz." (YY)

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah ÖcalanAçlık greviİmralı
Görüş Bildir