Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Beşiktaş İnönü Stat İnşaatı Sezon Sonu Başlıyor

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Beşiktaş İnönü Stat İnşaatı Sezon Sonu Başlıyor

Beşiktaş İnönü Stat İnşaatı Sezon Sonu Başlıyor

Önceki akşam, Quaresma'nın fesih sözleşmesi önüne geldiğinde Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, 'zamanımın ancak yüzde 5'ini ayırabiliyorum' dediği gayrimenkul projesi İstanbloom'un tanıtım toplantısındaydı.

Zincirikuyu'da hayata geçirilen 46 katlı projede inşaat, önemli ölçüde tamamlanmış, metrekare fiyatı 7 bin dolarları aşmış. 1 yıllık süre zarfında da projenin tamamlanması planlanıyor. Orman, mesaisinin büyük bölümünü harcadığı Beşiktaş'ta ise yeni gelişmeler olduğunu anlattı. Quaresma'nın gidişi konusunda, 'Bunlar sporun içerisinde olan şeyler. İki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum' demekle yetinen Orman, sporcunun Galatasaray'a gitmesinin ise söz konusu olmadığını belirtti. Orman, 'Sözleşmemizde yer alan madde gereğince Quaresma bu sezon içinde başka bir Türk takımına gidemez. Bundan sonraki hayatında ne yapar onu bilemeyiz ama bu sezon Galatasaray'a gitmesi söz konusu değil' diye konuştu.

||| İNŞAAT A.Ş. YAPACAK

Fİkret Orman, finansman sorunu nedeniyle askıda olan yeni stat projesinin ise sonuca bağlandığını söyledi. 'Finansman sorunumuz bitti' diyen Orman, şöyle devam etti: Henüz kamuouna açıklamadık ama üzerinde çalıştığımız bir finansman modeli vardı. Görüşmelerimizi tamamladık. İnşaatı Beşiktaş İnşaat A.Ş. yapacak. Ve kredinin önemli bir kısmı bankadan alınacak. Bu krediyle alakalı da stat gelirlerimiz çok arttığı için beraber çalıştığımız şirketler underwritter (sigorta) olacaklar. Onlarla yaptığımız kontratlar var. Bizi tavsiye edecekler. İnşaatın sezon biter bitmez başlayacağını vurgulayan Orman, 'Hatta sezon bitmeden bile başlayabiliriz' dedi.

||| IMG Doğuş'la anlaşma

Beşiktaş, geçen ay Kamu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklamada; dünyanın en büyük spor, moda, medya ve eğlence şirketlerinden IMG ile Doğuş Grubu'nun ortak girişimi olan IMG Doğuş ile stratejik işbirliği anlaşması imzaladığını açıklamış, Orman da konuyla ilgili olarak, 'Anlaşmanın en önemli tarafı pazarlama tarafıdır. İnönü Stadı'nın yenileme kısımları da var' demişti.

||| YABANCILAR İSİM İÇİN TAKİPTE

FİKRET Orman, AKŞAM'ın 'Fi Yapı'yla olmadı, yeni adaylar var mı' sorusuna 'Göreve gelir gelmez Fi Yapı'yal sözleşmeyi fesh ettik. Şimdi adını vermek isteyen 3-4 yabancı grupla görüşmelerimiz sürüyor. Sezon bitimiyle beraber bu konu da netleşir' şeklinde konuştu.

||| Havalı cıvalı gitmiyoruz

Esin Yapı olarak İstanbloom'da yüzde 40 satış rakamına ulaştıklarını vurgulyan Orman, 'Biz özel bir proje yaptık. Ama havalı civalı gitmiyoruz. Agresif bir satış politikamız yok' dedi. Orman, Esin Yapı olarak şehir merkezinde başka arazilerinin de bulunduğunu söyledi ve yeni projeye ise bir aksilik olmazsa 9 ay sonra başlamayı planlıyoruz' dedi.

Şenay Büyükköşdere / Akşam

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Arda TuranBeşiktaş Jimnastik KulübüFikret OrmanGalatasaray Spor KulübüQuaresma
Görüş Bildir