Benim Balığım Yarışması İçin Son Gün 10 Ekim

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Benim Balığım Yarışması İçin Son Gün 10 Ekim

Benim Balığım Yarışması İçin Son Gün 10 Ekim

Puan: 0.0/ 5 (0 votes cast)

Benim Balığım, yöresel tariflerin kaybolmaması amaçlayan Slow Food hareketi kapsamında, herkesi ailesinden öğrendiği tarifleri paylaşmaya davet ediyor.

tarihlerinde İstanbul ilk kez bir uluslararası Slow Food etkinliğine ev sahipliği yapacak. Bu kapsamda film festivalinden sohbetlere, akademik sunumlardan çocuklarla etkinliklere, sohbetlerden panellere; geniş bir yelpazede pek çok etkinlik gerçekleşecek.

Benim Balığım ” Yarışması da balıkların yaşamının sürdürülebilirliğine odaklanan bir etkinlik. İstavritin, izmaritin, sardalya ve hamsinin onur konuğu olacağı bu yemek yarışması, “aileden, yöreden ne gördüyseniz, en sürdürülebilir olanıdır“ diyen Slow Food hareketinden ilham alan bir etkinlik.

Değerlendirme uluslararası ve akredite bir jüri tarafından yapılacak, sonuçlar 20 Ekim tarhinde açıklanacak ve finalist reçeteler günü Mutfak Sanatları Akademisi’nde basına ve halka açık bir etkinlikte sunulacak.

Yarışmaya gönülden destek veren kurumları da unutmayalım; MSA yarışma organizasyonunda gerçekleşecek etkinliklere ev sahibi olarak kapılarını açıyor, kazananlara hediyeler Hecha ’dan, web sitesi tasarım ve uygulamaları Agency Look tarafından yapıldı.

Katılım şartları

· Amatör ya da profesyonel, bu yarışma herkese açık.

· Yarışmaya istediğiniz kadar reçete ile katılabilirsiniz, kısıtlama yok.

· Sadece ve sadece küçük balık kullanacaksınız, yani izmarit, istavrit, sardalya ya da hamsi ama reçeteniz ana yemek de olur, atıştırmalık da.. orada hiç sınır yok.

· Yollayacağınız reçetenin uygulanmış halinin en az bir fotoğrafını yollamalısınız.

· Reçetenizde özellikle yerel ürün kullanmayı tercih etmelisiniz, yani bölgenizin tereyağı meşhursa, onu kullanın, margarin değil.

· Reçeteniz aile yadigarı ise hikayesini yazmayı sakın ihmal etmeyin.

· Reçeteniz sizin kendi yarattığınız bir reçeteyse ne zaman, neden, kimin için gibi bilgileri, reçetenizin her bütçeye uyup uymayacağı bu yarışmanın en önemli sorusu, maliyetini ekleyin, hesaplayın, başvurunuza ekleyin.

· Tarifinize mutlaka bir isim verin.

· Adınızı, adresinizi ve size ulaşabileceğimiz bir telefon numarası eklemeyi unutmayın.

Puan: 0.0/ 5 (0 votes cast)

Yazılarımızı takip etmek istiyor fakat hergün sitemizi ziyaret edecek vakit bulamıyor musunuz? Haftalık e-posta bültenimize üye olarak yazıları kaçırmadan sitemizi takip edebilirsiniz.

Haberin Tamamı İçin:

ONEDİO YEMEK SUNAR!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulTercihtereyağıweb
Görüş Bildir