Barış Barışık: 'Protesto Hakkımız'

 > -

Barış Barışık: 'Protesto Hakkımız'

Barış Barışık: 'Protesto Hakkımız'

ODTÜ'deki olaylarda polisin hedef gözeterek attığı gaz bombasının başına isabet etmesi ile beyin kanaması geçiren Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Barış Barışık, "Bizim Tayyip Erdoğan'ı protesto etme hakkımız yok mu? Başbakanı sevmek zorunda değiliz" dedi.

ODTÜ’’ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın ziyareti sırasında çıkan olaylarda Barış Barışık , çevik kuvvetin 20 metre mesafeden hedef gözeterek attığı gaz bombasının başına isabet etmesi sonucu beyin kanaması geçirmiş ve Ankara Hastanesi’ne kaldırılmıştı. CHP Mersin Milletvekili doktor Aytuğ Atıcı Barışık’ı hastanede ziyaret etti. Atıcı, Barışık’ın olayla ilgili olarak “Polisle aramda 20 metre bile yoktu. Gaz kapsülünün bana doğru geldiğini gördüm. Birden bire acı hissettim. Ondan sonrasını da hatırlamıyorum. Tayyip Erdoğan’ı protesto edemeyecek miyiz? Erdoğan’ı sevmek zorunda değiliz. Protesto etmek hakkına sahibiz. Bu bizim anayasal hakkımız” dediğini aktardı.

‘İleride zarara yol açar’

Barışık’ın tomogrofi sonuçlarını incelediğini belirten Atıcı, “Tomografi dehşet verici. Beynin sağ tarafında ödem ve kanama var. Beyin kanaması tıbbi müdahaleye gerek duyulmadan kendi kendine durmuş. Genç olduğu için toparlamış görünüyor. Ancak beyindeki kanama, beyin hücrelerinin ölümü anlamına gelir ve beyinde hasar meydana getirir. İleride hem bedensel hasara hem de psikolojik sıkıntılara yol açar” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiMersinOrta Doğu Teknik ÜniversitesiRecep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir