Barack Obama'ya Tehdit!

-

Barack Obama'ya Tehdit!

Barack Obama'ya Tehdit!

Demokratların tepkisine rağmen aralarında Lindsey Graham ve John McCain'in de bulunduğu birçok Cumhuriyetçi senatör, ABD'nin Libya büyükelçisinin öldürüldüğü saldırıyla ilgili daha fazla bilgi verilmesi konusundaki ısrarını sürdürüyor.

Senato Çoğunluk Lideri Harry Reid, ABD tarihinde hiçbir zaman savunma bakanı adayının parlamentonun engeline maruz kalmadığına dikkat çekti. Reid, Cumhuriyetçilerin böyle bir tavırda bulunmalarının 'şok edici' ve 'trajik' olacağını ifade etti.

Tartışmalara dahil olan Beyaz Saray sözcüsü Josh Earnest, Obama'nın halen Hagel'in arkasında olduğunu söyledi. Yeni bakan adayının da bir cumhuriyetçi olduğunu hatırlatan Earnest, onay sürecinin erteletmenin 'insafsız' bir tutum olacağını ifade etti.

Obama, Hagel'in adaylığını duyurduğu basın toplantısında savunma bakanlığı koltuğunun önemine dikkat çekmiş ve ulusal güvenlik adına Senato'nun vakit kaybetmeden onay sürecini sona erdirmesini talep etmişti. Hagel'in yeni savunma bakanı olabilmesi için 100 koltuktan oluşan Senato'dan 60 oy alması gerekiyor. Çoğunluğa sahip demokratların ise 55 senatörü bulunuyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriBarack Obama
Görüş Bildir