Bakan Bağış Ateş Püskürdü

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Bakan Bağış Ateş Püskürdü

Bakan Bağış Ateş Püskürdü

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Hazreti Muhammed'e hakaret içeren filme ateş püskürdü.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Hazreti Muhammed'e hakaret içeren filme ilişkin, ''Film denilen paçavra gerçekten üzerinde çok fazla konuşulmaması gereken, yani buna harcanan enerjiye vakte bile acımamız gereken son derece provokatif, Ortadoğu'da insanların değerlerine hakaret ederek birtakım kışkırtmalar aracılığıyla Amerikan seçimlerini etkilemeye yönelik bir girişim'' dedi.

Bağış, İznik Çini Vakfı'nın girişimleriyle, İznik ilçesinde düzenlenen ''Seramikte Yenilik İçin Kentsel Tasarım Ağı Genel Kurulu'' toplantısının ardından Hazreti Muhammed'e hakaret içeren filme yönelik gazetecilerin sorularını yanıtlarken, şunları kaydetti:

''Film denilen paçavra gerçekten üzerinde çok fazla konuşulmaması gereken yani buna harcanan enerjiye, vakte bile acımamız gereken, son derece provokatif, Ortadoğu'da insanların değerlerine hakaret ederek birtakım kışkırtmalar aracılığıyla Amerikan seçimlerini etkilemeye yönelik bir girişim. Son derece ucuz, adi şapşal ve sapık bir zihniyetin eseri olan bir fragman parçası. Çok acıdır ki büyük çoğunluğu bu fragman parçasını görmediği halde değerlerimize ve çok sevgili Peygamberimize hakaret ettiği bilgisini duyunca öfkelenen insanların Orta Doğu'da yarattıkları bu kargaşa, maalesef bu provokatörlerin ekmeğine yağ sürmektedir. Bu süreçte hepimize düşen görev, dinimizin gerçek mesajını, barış ve esenlik mesajlarını Peygamberimizin insanlığa gerçekten sevgiyle yaklaşım tarzını bütün dünyaya daha iyi anlatmamız gerektiği gerçeği bir kez daha ortaya çıkmıştır. Hepimizin mesuliyeti, sorumluluğu vardır. Bizim, inançlarımızda, değerlerimizde bir kişiyi öldürmek bile bütün insanlığı katletmekle eşit olarak, Tanrı'nın, Allah'ın evini yıkmakla eşit bir suç olarak değerlendirilir ki, bizim böylesine terörle, şiddetle, insanları öldürerek hiçbir şekilde duygularımızı yansıtmamamız gerekir.''

''Maalesef bu tür şiddete başvuranlar, bizim şiddetle kötü bir imaja sahip olmamızı isteyen provokatörlerin ekmeğine yağ sürmektedir'' diyen Bakan Bağış, şöyle devam etti:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Avrupa BirliğiEgemen Bağışfragman
Görüş Bildir