Bahçeli: 'Türkiye'miz Çok Nazik Bir Süreçte Bulunuyor'

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Bahçeli: 'Amaçlarına Ulaşamayacaklar'

Bahçeli: 'Amaçlarına Ulaşamayacaklar'

Bahçeli hem çözüm sürecini yürütmesinden hem de milli bayramlar konusundaki tutumundan dolayı hükümeti yerden yere vurdu.

MHP Lideri Bahçeli, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Mesajının başında, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'a çıkışının 94'ncü yıldönümünü gururla, ama bir o kadar da buruk bir ruh haliyle karşılamış bulunuyoruz" diyen Bahçeli, Reyhanlı'daki saldırı sonucunda hayatlarını kaybeden 52 kişinin derin acısının bu yıl ki kutlamaların canlılığını ve heyecanını gölgeleyen en önemli nedenlerin başında geldiğini vurguladı.

"AMAÇLARINA ULAŞAMAYACAKLAR"

Ne olursa olsun, Türk milletinin böylesi kirli ve kanlı provokasyonlara teslim olmayacak kadar kendinden emin ve şuurlu, hesapları boşa çıkaracak kadar da güçlü ve dirayetli olduğunun altını çizen Bahçeli, "Üzerinde yaşadığımız son yurdumuzu kavgaya ve karanlığa mahkûm etmek isteyen ölüm makineleri ve her neviden saldırgan emeller elbette amaçlarına ulaşamayacaklar, elbette sinsi niyetlerine erişemeyeceklerdir. Türk milleti bozguncuların, sicili bozuk gafillerin ve insanlığını canilik pazarında bozdurmuş olan bedbahtların fazlasıyla farkında ve bilincindedir. Bu itibarla hiçbir saldırı ve komplo belini doğrultamayacak ve muzaffer olamayacaktır. Bunun en başta gelen teminatı ise 94 yıldır iftiharla ve hürmetle milli vicdanlarda taşınan 19 Mayıs ruhunun geçilemez ve yenilemez özelliğinden alınan ilhamdır. Türk milletinin bağımsızlığını ve hayat haklarını gasp ve imha etmeye çalışan mihraklar için 19 Mayıs, hüsran ve mağlubiyetle bitecek sürecin ilk adımı ve ilk hareketidir" dedi.

"GENÇLİĞİN UYANIK VE SORUMLU HAREKET EDECEĞİNE İTİMADIM TAMDIR"

"Samsun'dan yola çıkan milli mücadele kararlılığının, Amasya'da milletin azim ve kararını ilan ettiğini, Erzurum'da vatanın bir bütün olduğunu ve parçalanamayacağını duyurduğunu, Sivas'ta manda ve himayeyi reddederek Ankara'da da Büyük Millet Meclisi'ni kurduğunu" ifade eden Bahçeli, mesajını şöyle sürdürdü:

"Hiç şüphesiz; zulme boyun eğmeyen, zalime diz çökmeyen, esarete ön iliklemeyen, teslimiyete prim vermeyen Türk milletinin ve sinesinden yetiştirdiği milliyetçi kahramanların eseri ve emanetidir. Aynı zamanda bu kutlu tarih Türkiye Cumhuriyeti' nin kuruluş, Türk milletinin de kurtuluş müjdesidir. 19 Mayıs emperyalizmin zincirine, zindanına ve zulmetine karşı Hakk'ın, hidayetin, meşruiyetin, ahlakın, inancın ve mübarek bir direncin en kalıcı ve kesif cevabıdır. Hiçbir zaman tutsak yaşamamış, bağımlı ve güdümlü halde de bulunmamış Türk milleti, kendi kaderine bizzat kendisi sahip çıkarak destansı bir itiraz ve doğruluşla yedi düvelin karşısına dikilmiştir. Ne hazindir ki, bu hayranlık verici mücadele ruhunu sorgulamaya, silikleştirmeye ve sulandırmaya çalışanlar 94 yıl önceki işgalci heveslerle aynı kareye düştüklerini göremeyecek kadar gerçeklerden kopmuşlardır.

Milli bayramları kutlama konusunda sudan bahaneler üretmenin yanı sıra yapay nitelikli zorluk ve engel çıkaranlar , en başta Türk milletinin tarihi miraslarını önemsiz ve sıradan görecek kadar da ölçüyü kaçırdıklarını iyi bilmelidirler. Her zaman köleliği reddeden, acizliği ve baskıyı kabullenmeyen aziz milletimizin 19 Mayıs'ın derin manasına ve mesajına sahip çıkarak, f itneyi ve bölünmeyi kılavuz olarak seçenlere fırsat tanımayacağına inanıyorum. 94 yıl önceki tehdit ve tehlikelerin bir benzerine şahit olduğumuz şu günlerde, Türk gençliğinin de duyarlı, hassas, uyanık ve sorumlu hareket edeceğine itimadım ve ümidim tamdır. Bu düşüncelerle sevgili gençlerin ve aziz milletimin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadele döneminin tüm kahramanlarına ve aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyor, hepsini minnet ve şükranla yâd ediyorum."

Haberin Tamamı İçin:

Bahçeli: 'Türkiye'miz Çok Nazik Bir Süreçte Bulunuyor'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye'miz çok nazik bir süreçte bulunuyor. Böyle bir sürecin, aşılması için üç önemli siyasi olay karşımızda duruyor. Bunlardan bir tanesi mahalli idari seçimlerdir" dedi.

Bahçeli, Etimesgut Belediyesi tarafından yaptırılan Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi'nin açılış törenine katıldı. Bahçeli, dualar eşliğinde kurban kesilmesinin ardından tesisi gezdi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, törende yaptığı konuşmada, Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi'nin, Etimesgut gibi büyüyen, gelişen, modernleşen, milli kimliğini koruyarak dayanışma ve yardımlaşma içinde bulunan bir ilçe için çok yönlü hizmet sunabilecek kurum olduğunu belirtti.

SEÇİMLER TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNİ BELİRLEYECEK

Böyle bir eseri Etimesgut'a kazandırdıkları için Belediye Başkanı Enver Demirel ve Meclis üyelerini tebrik eden Bahçeli, şunları söyledi.

"Türkiye'miz çok nazik bir süreçte bulunuyor. Böyle bir sürecin, aşılması için üç önemli siyasi olay karşımızda duruyor. Bunlardan bir tanesi mahalli idareler seçimleridir, 30 Mart 2014 Pazar günü yapılacaktır. Diğeri 28 Ağustos 2014'te cumhurbaşkanının halk tarafından seçimidir. Üçüncüsü ise eğer bir aksama olmadığı takdirde 12 Haziran 2015 tarihinde yapılacak 25. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri'dir. Bu üç önemli siyasi olay Türkiye'nin geleceğini belirleyecek olan önemli olaylar olarak karşımızda durmaktadır."

Bahçeli, mahalli idareler seçimlerinin, Türkiye ve Etimesgut için çok önemli bir dönüm noktasını teşkil edeceğini ifade ederek, şöyle devam etti:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraErzurumMilliyetçi Hareket PartisiReyhanlıSamsunolay
Görüş Bildir