Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Avustralya'da Kovid-19’Dan Can Kaybı 824’E Çıktı

0PAYLAŞIM

Avustralya'da Kovid-19’Dan Can Kaybı 824’E Çıktı

MELBOURNE AA -Avustralya’da Kovid-19 kaynaklı can kayıplarının devam ettiği Victoria eyaletinde, yeni tip koronavirüsten Kovid-19 8 bireyin daha yaşamını kaybetmesiyle, ülkede virüsten can verenlerin rakamı 824'e yükseldi.

Victoria Eyalet Başbakanı Daniel Andrews, eyaletin başşehri Melbourne'de tertip ettiği basın buluşmasında, virüs sebebiyle yaşanan can kayıpları, yeni olay rakamları ve gevşetilen Kovid-19 yasaklarıyla alakalı açıklamada bulundu.

Son 24 saatteki 14 bin 370 testin neticesine göre eyalette 42 şahsa daha Kovid-19 teşhisi konulduğunu açıklayan Başbakan Andrews, dün can kaybı kaydolunmayan eyalette yaşları 80 ila 90 aralığındaki 4’ü bayan toplam 8 bireyin yaşamını kaybettiğini söyledi.

İkinci dalganın başlamasıyla ertelenen acil olmayan operasyonların bölgesel Victoria’da bugünden, Melbourne kentindeyse 28 eylülden itibaren yine başlayacağını dile getiren Andrews, ekim ve kasım aylarında devlet sağlık kurumularının yanı gizeme özel sağlık kurumularda 29 binden fazla operasyon yapılacağını açıkladı.

-Avustralya’da Kovid-19’dan can kaybı 824’e yükseldi

Kovid-19’dan en fazla can kaybı ve olay rakamının kaydolunduğu Victoria’da 8 bireyin daha yaşamını kaybetmesiyle eyaletteki can kaybı 737’ye, Avustralya genelinde ölü rakamı da 824’e çıktı.

Son haftalarda can kaybı yaşanmayan ülkenin değişik eyaletlerinden Yeni Güney Galler'de 52, Tazmanya'da 13, Batı Avustralya'da 9, Queensland'da 6, Güney Avustralya'da 4, Avustralya Başşehir Bölgesi'nde 3 şahıs yaşamını kaybetmişti.

Öte yandan virüsün ilk görüldüğü günden bu yana ülke genelinde reelleştirilen 7 milyon 76 binden fazla testin neticesine göre virüse tutulan 26 bin 738 bireyden 19 bin 911’i Victoria eyaletinde kayıtlı.

Kovid-19 sebebiyle hasta olan 23 bin 573 Avustralyalı sıhhatine kavuşurken, 1221 faal hadiseden 139 şahıs muhtelif sağlık kurumularda rehabilitasyon görüyor.

-Federal Hükümet’deri eyaletlere karantina kapasitesini artırın çağrısı

Avustralya Federal Hükümeti, yurt dışında mahsur kalan Avusturyalıların ülkeye daha seri dönebilmeleri için eyalet ve bölge idarelerine yaptığı çağrıda otel karantina kapasitelerini yüzde 50 oranında artırmalarını istedi.

Avustralya Başbakan Takviyecisi ve Eriştirme Bakanı Michael McCormack tarafından yapılan çağrıda, şu anda ülkeye haftada vasati 4 bin Avustralyalının geri döndüğü andırdırılarak bu rakamın haftalık 6 bine çıkartılması istendi.

Yurtdışından dönenleri alma kapasitelerini artırmaları için eyalet ve bölge idarelerine yazdığını anımsatan McCormack, "Eyalet başşehirlerinde çok rakamda boş otel odası var ve bunların geri dönen Avustralyalılarla doldurulmasını istiyorum." ifadelerini kullandı.

Dış İlişkiler ve Ticaret Bakanlığı'nın bilgilerine göre, takribî 27 bin Avustralyalının geri dönmek için başvuru ettiği belirtiliyor.

-Yeni Zelanda’da Kovid-19’dan 1 şahıs daha yaşamını kaybetti

Ülkedeki Kovid-19 olaylarıyla alakalı açıklamada bulunan Yeni Zelanda Genel Millet Sıhhati Direktörü Dr. Ashley Bloomfield, virüse tutulan bir bireyin daha yaşamını kaybettiğini söyledi.

Nigel Te Hiko isimli 54 yaşındaki Yeni Zelandalının rehabilitasyon gördüğü Waikato Sağlık Kurumu’nde can verdiğini belirten Dr. Ashley Bloomfield, ayrıca son 24 saatteki testlerde 30 yaşlarındaki 1 şahsa Kovid-19 teşhisi konulduğunu söyledi.

Bugünkü can kaybıyla beraber ülkede Kovid-19 sebebiyle yaşamını kaybedenlerin rakamı toplam 25'e çıkarken, 79 faal hadiseden, 2’si yoğun bakımda olmak üzere 3 şahıs sağlık kurumunda rehabilitasyon görüyor.

Yeni Zelanda Sağlık Bakanlığının bilgilerine göre, virüse tutulduğu tanımlanan 1802 bireyden, 1698’i sıhhatine kavuşmuş gidişatta.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir