Avrupa'da ''At Eti'' Endişesi

-

Avrupa'da ''At Eti'' Endişesi

Avrupa'da ''At Eti'' Endişesi

Avrupa'da tartışılan ''at eti skandalının'' büyümesi üzerine, Norveç ve Danimarka'da tedbir olarak bazı işlenmiş gıdaların satışı durduruldu.

OSLO

Norveç Gıda Güvenliği Kurumu yetkilileri, ülkedeki önde gelen süpermarket zincirlerinin ve diğer üreticilerin, at eti içermesi ihtimali bulunan işlenmiş gıdaları satıştan çektiğini bildirdi.

Yetkililer, bununla birlikte Norveçli tüketiciler için ''korkacak bir şey olmadığını'' da belirtti.

Öte yandan, Danimarka'da da bazı küçük süpermarketlerin, benzer endişelerle lazanyaların satışını durdurduğu bildirildi.

İngiltere ve İrlanda'daki bazı süpermarketlerde at ve domuz eti karıştırılan dana eti satışlarının tespit edilmesiyle ortaya çıkan at eti skandalı özellikle Avrupa gündemini meşgul ederken, bazı Avrupalı firmaların birbirini suçlaması tartışmaların büyümesine neden olmuştu.

İngiltere'nin yanı sıra Fransa ve İsveç gibi ülkelere de yayılan skandalın ardından başlatılan soruşturmada, etlerin İrlanda, Polonya, Romanya gibi ülkelerdeki bazı mezbahalardan ve firmalardan sağlandığına yönelik bulgulara ulaşılırken, Fransa merkezli büyük firmalar ise at eti skandalıyla ilgili birbirini suçlamıştı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FransaİngiltereİrlandaİsveçNorveçRomanya
Görüş Bildir