Atalay: Silah Bırakıldığında Operasyonlar da Durur

 > -

Atalay: Silah Bırakıldığında Operasyonlar da Durur

Atalay: Silah Bırakıldığında Operasyonlar da Durur

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, geçici köy korucusu alımlarına ilişkin soruya ''Operasyonlar sürecek, bu sürecin nihai hedefini silah bırakma olarak belirledik. Silah bırakıldığı anda operasyonlar da durur" dedi.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, ''Terör denilen bu bela, mantığı olmayan hain bir harekettir. Ülkede, bölgede kalkınmayı engelliyor'' dedi.

Bazı temaslarda bulunmak üzere Bingöl'e gelen Atalay, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile birlikte Bingöl Üniversitesi Sosyal Tesisleri'nde gazetecilerle bir araya geldi.

AK Parti Bingöl İl Danışma Meclisi'ne katılmak ve kentin ileri gelenleriyle görüşmek üzere Bingöl'e geldiğini belirten Atalay, Bingöl'ün ne kadar değiştiğini gördüğünü ve hızlı bir gelişme olduğuna şahit olduğunu söyledi.

Özellikle Bingöl Üniversitesi kampüsünde ve şehirleşmede çok ileriye gidildiğini vurgulayan Atalay, ''Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tabii hükümetimizin kalkınma programlarında Doğu ve Güneydoğu'ya veya ülkemizin daha az yatırım almış, az imar görmüş bölgelerine ağırlık verdiğini görüyoruz. Yani teşvik politikamızı oluştururken yatırım teşviklerini çok iyi çalışıyoruz. Orada iyi hesaplar da yapılıyor, ülkemizin nerelerinde yatırımlar daha az ve niçin yapılmamış? Bu bazen Orta Anadolu'da bir ilde olabiliyor. Yatırım az almış, geride kalmış illerimiz ve bölgelerimize daha fazla öncelik veriyoruz'' dedi.

AA

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanBaşbakan YardımcısıBeşir AtalayBingölTerör
Görüş Bildir