'Allah'ım Aklımızı Koru'

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Arınç'tan Bakanlar Kurulu Sonrası Açıklama

Arınç'tan Bakanlar Kurulu Sonrası Açıklama

Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklama yaptı.

Arınç açıklamasında şunları söyledi:

Sayın Başbakanımız ABD ziyaretini takiben Reyhanlı’ya gideceğini önceden açıklamıştı. Ana muhalefet lideri vıcık vıcık sözlerle affedersiniz bu durumu istismar ediyor. Vıcık vıcık bir iç politika yapıyor. Reyhanlı olayı henüz soruşturma aşamasında. Ancak sayın başbakanımız MİT’in saldırı ihbarının yeterince incelenmediği yönündeki iddialarla ilgili soruşturma talimatı vermişti. Bu soruşturma henüz tamamlanmadı.

Apaydın Kampı’na da bir saldırı planlanmış ve bu soruşturma devam etmektedir. Bu saldırıyı planlayanlar arasında CHP heyetini Esad’la buluşmaya götürenler de vardır. Bu soruşturma da sürüyor. Tamamlanınca isimler açıklanacaktır.

Reyhanlı saldırısında hem Türkiye içerisinde bu işin boyutu, hem de Türkiye dışında bu işin planlayıcıları, tedarikçileri var. En iyisi soruşturmanın bitmesini beklemek.

Hizbullah’ın bugünkü lideri Suriye’de Esad rejiminin ayakta kalması için her şeyi yapabileceklerini ifade etmektedir. Herhalde İslam aleminde kendilerine karşı doğacak tepkiyi de göğüsleyeceklerdir.

(Başbakan Erdoğan’ın Gazze ziyaretiyle ilgili soru üzerine) Toplantının gündeminde yoktu. Önce Mayıs ayı düşünüldü, yoğun program nedeniyle Haziran ayı düşünülüyor. Program netleşince bilgi verilecek.

(Mavi Marmara saldırısıyla ilgili) Büyük oranda anlaşma sağlanmıştı ancak bir iki konu vardı ki üzerinde çalışma yapmamız gerekiyor. Özür ve tazminat konusunun yanında bir diğer konu Filistin ve Gazze’ye yapılan ambargonun kaldırılmasıdır. Bu üç konu birbirinden ayrılamaz. İsrail’in ambargoya karşı hangi pozitif adımları attığını görmemiz gerekiyor. İkinci konu da Mavi Marmara’ya yapılan bir saldırıdır, haksız fiildir. Dolayısıyla tazminat taleplerimizi bu olayın bir haksız fiil olduğunun da tespit edilmesine bağlıyoruz. Tazminat bir üzüntünün sonucu değildir, haksız fiil yoluyla yapılan bir korsanlığın sonucudur.

(Festival açılışında 10. Yıl Marşı yerine Mehter Marşı önerisi) MHP’nin tepkisini görmemiştir. Bu her gün basın toplantısı yapıyor görünen arkadaş mı? CHP’nin tepkisini normal karşılıyorum ama dünya yıkılsa MHP’den bir tepki geleceğini tahmin etmezdim. Meclis tarihinde bir ilk yaşanıyor. Her gün basın bürosunda bir yer kapatıyor ve süresini doldurmak için aklına ne gelirse konuşuyor. İnsana gülerler.

Bakın ben Torbalı’da Meclis Başkanıyım, 2006-2007’lerde. Biraz da laubali bir üslubu olan sunucu bizi ayağa kalkıp 10. Yıl Marşı’nı söylemeye çağırdı. Ben o zaman tepki gösterdim. Ayakta dinlenmesi gereken ve hürmet edilmesi gereken sadece İstiklal Marşı’dır. Diğer marşları ister yan gelir yatıp söylersin, ister içinden söylersin, beğenirsin, beğenmezsin.

Haberin Tamamı İçin:

Arınç'tan Bakanlar Kurulu Sonrası Açıklama

Bülent Arınç'tan Bakanlar Kurulu'nun ardından açıklama...

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, "Apaydın Kampı'na da maalesef bir saldırı düşünülmüş ve oradaki sığınmacılara karşı bir hareket planlanmıştır. Bununla ilgili soruşturma devam etmektedir. O saldırıyı planlayanların içerisinde CHP heyetini Esad ile buluşmaya götüren kişilerin olduğu da bilinmektedir. Ancak soruşturmanın gizliliği esastır. Zannediyorum bittiğinde ve yargı süreci başladığında bu kişiler hem takma kod adlarıyla hem de bizzat öz isimleriyle hepinizin bilgisine tekrar sunulmuş olacaktır" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

'Hedef Apaydın Kampı'ydı'

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, "Apaydın Kampı'na da maalesef bir saldırı düşünülmüş ve oradaki sığınmacılara karşı bir hareket planlanmıştır'' dedi.

Başbakan Yardımcısı veHükümet Sözcüsü Bülent Arınç, "Apaydın Kampı'na da maalesef bir saldırı düşünülmüş ve oradaki sığınmacılara karşı bir hareket planlanmıştır. Bununla ilgili soruşturma devam etmektedir. O saldırıyı planlayanların içerisinde CHP heyetini Esed ile buluşmaya götüren kişilerin olduğu da bilinmektedir. Ancak soruşturmanın gizliliği esastır. Zannediyorum bittiğinde ve yargı süreci başladığında bu kişiler hem takma kod adlarıyla hem de bizzat öz isimleriyle hepinizin bilgisine tekrar sunulmuş olacaktır" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

'Allah'ım Aklımızı Koru'

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriBakanlar KuruluBaşbakanBaşbakan YardımcısıBeşer EsadBülent ArınçCumhuriyet Halk PartisiFestivalFilistinGazzeHizbullahİsrailİstiklal MarşıMilliyetçi Hareket PartisiReyhanlıSuriye
Görüş Bildir