AP Erdoğan'ın 'Tanımıyorum' Dediği Metni Kabul Etti

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

AP Erdoğan'ın 'Tanımıyorum' Dediği Metni Kabul Etti

Avrupa Parlamentosu, Türkiye'de yaşanan olaylarla ilgili hazırladığı "tepki metni" oy birliğiyle kabul edildi.

Başbakan Erdoğan, belde belediyeleri toplantısında yaptığı açıklamada Avrupa Parlamentosu'nun Türkiye'deki olaylarla ilgili toplanmasını eleştirmiş ve AP'nin alacağı kararı tanımayacaklarını açıklamıştı.

Erdoğan'ın bu açıklamasından dakikalar sonra Avrupa Parlamentosu, Türkiye'deki gelişmelerle ilgili hükümeti ve Başbakan Erdoğan'ı eleştiren metni oy birliğiyle kabul etti.

MEDYA YASASI TEKLİFİ

Kabul edilen AP metninde Türkiye'ye yeni bir medya yasasının yapılması teklif ediliyor. Öte yandan Başbakan için 'ayrımcılığı körüklüyor' ifadesi kullanılırken 'Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tansiyonu düşürüyor' ifadeleri kullanılıyor. Bu ifadelerin ise parti içi hizip çıkarma amaçlı kullanıldığı ileri sürülürken parlamentoda Türkçe 'Tayyip istifa' sloganları atıldı.

Gezi Parkı eylemleri hakkında Avrupa Parlamentosu genel kurulunda düzenlenen Türkiye oturumu Başbakan Erdoğan'a yönelik ağır eleştirilere sahne oldu. AP Sosyalist Grubu Başkanı Swobada 'Eğer Türkiye'nin AB'den uzaklaşması istenmiyorsa Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'nin başından uzaklaşması gerekir' dedi.

Haberler.com

Haberin Tamamı İçin:

Avrupa Parlamentosu'ndan, Erdoğan'ı Eleştiren Karar Metni

Avrupa Parlanmenosu'nun Gezi Parkı protestolarına sert polis müdahaleleri ve hükümetin tutumun görüşmek için dün başlayan 'Türkiye'deki durum' oturumuna ilişkin karar metni, bugün oy çokluğuyla kabul edildi.

Avrupa Parlanmenosu'nun Gezi Parkı protestolarına sert polis müdahaleleri ve hükümetin tutumun görüşmek için dün başlayan 'Türkiye'deki durum' oturumuna ilişkin karar metni, bugün oy çokluğuyla kabul edildi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah GülAvrupa BirliğiBaşbakanBaşbakan YardımcısıBülent ArınçGezi ParkıPolisRecep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir