Ankara'da Gazeteci Bashar Kadumi İçin Eylem

 > -

Ankara'da Gazeteci Bashar Kadumi İçin Eylem

Ankara'da Gazeteci Bashar Kadumi İçin Eylem

Suriye konsolosluğu önünde toplanan bir grup gazeteci, 163 gündür Suriye'de esir tutulan gazeteci Bashar Fehmi Kadumi'nin serbest bırakılması için eylem yaptı.

Suriye'nin Ankara Büyükelçiliği önünde toplanan bir grup gazeteci, 163 gündür Suriye'de tutulan meslektaşları Bashar Fehmi Kadumi'nin serbest bırakılmasını istedi. Grup, "Suriye, meslektaşlarımızı geri ver" pankartları açılan eyleme 90 gün Suriye yönetimi tarafından hapiste tutulduktan sonra serbest bırakılan Cüneyt Ünal da destek verdi. Grup adına bir açıklama yapan Kadumi'nin meslektaşı, "Cüneyt Ünal bugün aramızda ama üzüntülüyüz. Bashar'dan hala haber alamadık. Bashar sağ mı? Yaşıyor mu? Öldü mü? Bize bir haber verin. Biz bu haberi alıncaya kadar her salı İstanbul'da ve Ankara'da toplanacağız. Meslektaşları olarak gazeteci arkadaşımız Bashar'ın sesi olmaya devam edeceğiz. Eşi Arzu Hanım ve çocukları haber bekliyor. Çalmadık kapı bırakmadı. Arzu Hanım, küçük de olsa eşinden bir haber almak istiyor. Biz çok fazla bir şey istemiyoruz. Gazeteci arkadaşımız Bashar'ın sağ ya da ölü olup olmadığını öğrenmek istiyoruz. Bizi artık duyun. Bu sesi artık bütün dünya duysun. Bu sesi Suriye'deki yetkililer duysun" ifadelerini kullandı.

"Suriye, Bashar’ı bize geri ver" sloganları atılan eylemde gazeteciler, bir süre Suriye Büyükelçiliği önünde bekledikten sonra dağıldı.

MUSA ERDOĞAN / İHA

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraİstanbulSuriye
Görüş Bildir