Alevi Örgütleri Greve Destek Çıktı, Grevcilere 'Etli Pilav' Dağıttı

-

Alevi Örgütleri Greve Destek Çıktı, Grevcilere 'Etli Pilav' Dağıttı

Alevi Örgütleri Greve Destek Çıktı, Grevcilere 'Etli Pilav' Dağıttı

THY'de 13. güne giren grev nedeniyle Genel Müdürlük binası önünde bekleyen çalışanları, Alevi dernekleri ziyaret ederek grevci işçilere etli pilav ve ayran dağıttı.

THY’de 13. güne giren grev nedeniyle Genel Müdürlük binası önünde bekleyen çalışanları, çeşitli Alevi derneklerinin üye ve yöneticileri ziyaret etti.

Alevi Dernekleri Federasyonu, Alevi Bektaşi Federasyonu, Pir Sultan Abdal Kültür Merkezleri, Hubyar Sultan Alevi Kültür Derneği ile Şahkulu Sultan Vakfı’ndan gelen üyeler Hava-İş’in Genel Müdürlük önündeki grev gözetleme noktasını ziyaret ederek, etli pilav ile ayran ikramında bulundular.

Gazetecilere konuşan Alevi Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Hüsniye Takmaz grevde bulunan sendika üyeleriyle dayanışma halinde olduklarını söyledi. Takmaz, burada dağıttıkları "lokmaların" bir sevgi göstergesi olduğunu ifade ederek, "İnancımız gereği, sevgimiz ile hoşgörümüzü, inancı, etnik kimliği ya da siyasi görüşü ne olursa olsun insanlarla paylaşmayı, kendimize bir görev olarak görüyoruz. Onun için bugün buradayız" diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AleviTürk Hava Yolları
Görüş Bildir