'Dil Sürçmesi'ne 15 Yıl Hapis İstemi

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Linç İddianamesi: Alevi Aile Tahrik Etti

Linç İddianamesi: Alevi Aile Tahrik Etti

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Alevi Aileye Bir Dava Daha

Alevi Aileye Bir Dava Daha

Malatya'nın Doğanşehir ilçesine bağlı Sürgü beldesinde ramazan davulcusuyla tartıştıkları için linç edilmek istenen Alevi aileden Hüseyin Hasan Evli hakkında "Suç uydurmak" iddiasıyla dava açıldı.

Malatya’nın Doğanşehir ilçesine bağlı Sürgü beldesinde ramazan ayında davulcuyla tartışan Evli ailesi, 100 kişilik bir grup tarafından evleri taşlanarak linç edilmek istenmişti. Olay günlerce tartışılırken, Evli ailesini ayrımcıylık ve baskıya uğramıştı. Olaylarla ilgili gözaltına alınan davulcusu Mustafa Evşi, kısa süre tutuklu kalırken, hakkında “suç işlemeye tahrik, mala zarar verme, basit yaralama ve zincirleme hakaret” suçlarından 4.5 ay dan 10 yıla kadar hapis istemiyle, Evli ailesinin oğlu Servet Evli hakkında ise davulcu Mustafa Evşi’ye vurduğu gerekçesiyle “basit yaralama, davulcuya hakaret ve tehdit” suçlarından 3,5 yıldan 14 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

Haberin Tamamı İçin:

'Dil Sürçmesi'ne 15 Yıl Hapis İstemi

'Dil Sürçmesi'ne 15 Yıl Hapis İstemi

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Saldırıya Uğrayan Alevi Aileye 15 Yıl!

Malatya'nın Doğanşehir İlçesi'ne bağlı Sürgü Beldesi'nde Ramazan ayında Alevi aile ile davulcu arasında çıkan tartışma sonrası yaşanan linç girişimi ile ilgili hazırlanan iddianamenin kabul edildiği öğrenildi.

Kabul edilen iddianamede göze çarpan ilginç bir detay ise linç girişimine maruz kalan aile bireyinden Hasan Hüseyin Evli'nin olay tarihini yanlış ifade etmesi nedeniyle hakkında ‘suç uydurma' nedeniyle 15 yıla kadar hapis cezası istenmesi oldu.

Geçtiğimiz Ramazan Ayında 28 Temmuz günü Sürgü Beldesi'nde Alevi aile ile ramazan davulcusu arasında başlayan ve kısa sürede büyüyen olaylar sonrası Evli ailesinin evi toplanan kalabalık tarafından taşlanmış ve ateşe verilmek istenmişti. Çıkan olaylara ilişkin hazırlanan iddianamede evleri taşlı saldırıya uğrayan Alevi ailenin bireyleri Servet Evli ile Leyla Evli hakkında hakaret ve örgütsel tehditten 14 yıla kadar, davulcu hakkında yaralama ve mala zarar vermeden 10 yıla kadar, linç girişiminde bulunan 48 gösterici hakkında ise 6.5 yıla kadar hapis cezaları istenmişti.

Doğanşehir Cumhuriyet Savcısı tarafından hazırlanan iddianamenin kabul edilmesinin ardından ilginç bir detay da ortaya çıktı. Evli ailesinin bireylerinden Hasan Hüseyin Evli'nin savcılık ifadesinde olay tarihini yanlış vermesi nedeniyle hakkında 'Suç Uydurma' suçundan 6,5 yıldan 15 yıla kadar hapsi istendi.

Alevi aile Evli ailesinin avukatı Ali Hamamcı, kabul edilen iddianame ile ilgili "Güler misin, ağlarmısın" diyerek yaptığı eleştiride şunları söyledi:

Haberin Tamamı İçin:

Alevi Aileye Bir Şok Daha

MALATYA – Malatya’nın Doğanşehir İlçesi’ne bağlı Sürgü Beldesi’nde Ramazan ayında alevi aile ile davulcu arasında çıkan tartışma sonrası yaşanan linç girişimi ile ilgili hazırlanan iddianamenin kabul edildiği öğrenildi. Kabul edilen iddianamede göze çarpan ilginç bir detay ise linç girişimine maruz kalan aile bireyinden Hasan Hüseyin Evli’nin olay tarihini yanlış ifade etmesi nedeniyle hakkında ‘suç uydurma’ nedeniyle 15 yıla kadar hapis cezası istenmesi oldu.

Geçtiğimiz Ramazan Ayında 28 Temmuz günü Sürgü Beldesi’nde alevi aile ile ramazan davulcusu arasında başlayan ve kısa sürede büyüyen olaylar sonrası Evli ailesinin evi toplanan kalabalık tarafından taşlanmış ve ateşe verilmek istenmişti. Çıkan olaylara ilişkin hazırlanan iddianamede evleri taşlı saldırıya uğrayan Alevi ailenin bireyleri Servet Evli ile Leyla Evli hakkında hakaret ve örgütsel tehditten 14 yıla kadar, davulcu hakkında yaralama ve mala zarar vermeden 10 yıla kadar, linç girişiminde bulunan 48 gösterici hakkında ise 6.5 yıla kadar hapis cezaları istenmişti.

Doğanşehir Cumhuriyet Savcısı tarafından hazırlanan iddianamenin kabul edilmesinin ardından ilginç bir detay da ortaya çıktı. Evli ailesinin bireylerinden Hasan Hüseyin Evli’nin savcılık ifadesinde olay tarihini yanlış vermesi nedeniyle hakkında ’Suç Uydurma’ suçundan 6,5 yıldan 15 yıla kadar hapsi istendi.

Alevi aile Evli ailesinin avukatı Ali Hamamcı, kabul edilen iddianame ile ilgili "Güler misin, ağlarmısın" diyerek yaptığı eleştiride şunları söyledi:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AleviMalatyaolay
Görüş Bildir