'AK Parti Seçimleri Hileyle Kazanacak!'

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

Ak Parti Seçimleri Hileyle Kazanacak!

Ak Parti Seçimleri Hileyle Kazanacak!

İnternethaber.com köşe yazarı Süleyman ÖZIŞIK 'ın Yazısı.

Dün CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu ekrandan izledim.. Doğu Türkistan'da binlerce Türk'ü lime lime ederek gizli bir soykırıma imza atan Çin yönetimine övgüler dizip, Erdoğan'a "diktatör" diye sesleniyordu.

"Çin çarpması" dedikleri bu olsa gerek!

PKK'lılar iyi çocuk, Ergenekoncular ve darbeciler milli kahraman, DHKP-C'iler vatansever, ama Başbakan Erdoğan diktatör!

Tey babam tey!

Boşuna dememişler, "Baş nereye giderse kuyruk da oraya gider" diye.

Kılıçdaroğlu bunu yapar da kurmayları durur mu?

Liderinden feyz alan CHP Milletvekili Birgül Ayman Güler bugün can havliyle ekranların karşısına geçmiş, "AK Parti'nin Suriyeli mültecileri İzmir'de seçmen gösterip oy kullandıracağını" ileri sürmüş. Eğer milletin canı sıkılıyor diye komiklik yapmıyorsa vay halimize...

Harfi harfine şöyle demiş:

"AKP saltanatını yıkmalıyız. Bu iktidarın gitmesi lazım. Suriye'den gelen mülteciler, seçimi değiştirmek üzere mahallelere serpiştirildi. Burada olmadıkları halde bilgisayar marifetiyle buraya geldiler, seçimde de oy kullanacaklar. Bu tür küçük operasyonlarla sonucu değiştirecekler. Sandıkta örgütlenmeliyiz, seçim döneminde değil, hemen şimdi. Onlar bilgisayarda hile yapıyorlarsa biz yaşadığımız yerlerde bu hileyi ortaya çıkaracağız. AKP, İzmir'i düşüremediği için kendini eksik hissediyor. İzmir düşmedikçe kendini iktidar hissedemeyecek, ama Cumhuriyetin kalesi düşmeyecek"

İşi şizofrene bağlamak diye tam da buna diyorlar işte.

Eğer uzaylılar gece yarısı bunları kaçırıp Mars turuna çıkarımıyorsa ortada gerçekten çok ciddi bir sorun var demektir.

Bir partinin temsilcilerinin bu kadar tutarsız, bu kadar dengesiz, bu kadar kasti tahrik içeren açıklamalar yapmasına başka bir isim veremiyorum.

Hangi bilge danışmanlar Kılıçdaroğlu ve kurmaylarına akıl veriyor bilmiyorum. Bütün CHP'liler çok iyi ormancı olduğunu iddia ediyor ama, kestikleri ağacın düşeceği yönü hiç bir zaman kestiremiyorlar. Ortaya öyle gülünç bir durum çıkıyor ki, suya atılan bir taşın oluşturduğu dalgacıkları bir tufan, bir kasırga gibi görmeye başlıyorlar.

Birgül Ayman Güler hanımefendi kusura bakmasın ama, eğer bahsini ettiği bu durum gerçekten, ama gerçekten "gerçek" olsaydı, şu anda Türkiye'yi yangın yerine çevirmişlerdi bile..

Bu bir korku psikolojisi...

Bu korkuyu da AK Parti'ye , "Saltanat partisi" ünvanı takıştırarak atlatamazsınız. 10 yıllık iktidarında 8 seçim zaferi alan bir partiye "Saltanat" diyorsanız siz zaten bitmişsiniz. Oysa hepimiz iyi biliyoruz ki, AK Parti saltanat partisi değil, akılsız ve basiretsiz partilerin kendi elleriyle siyaset sahnesine çıkardığı son umut, son çaredir.

Bunu ben söylemiyorum. AK Parti'nin aldığı ve yakın zamanda sizin sayenizde daha da alacağı oylar bunu bağırıyor!

"Suriye'den gelen mülteciler seçimin kaderini değiştirecek" öyle mi?

2009 yerel seçimlerinde İzmir'de siz yüzde 55, AK Parti ise yüzde 30 oy almadı mı? İzmir'e 50 bin mültecinin yerleştirilmediğini siz de biz de iyi biliyoruz. Hadi bu paranoyaya biz de inanalım ve diyelim ki yerleştirildi. Bu farkın 50 bin kişiyle kapanacağını iddia ederek seçmeninizi aptal yerine koymanın manası var mı?

Makarna, kömür tırı- vırıları artık iş görmeyince yeni bir icat mı çıkardınız başımıza?

Şu söze bakır mısınız lütfen:

"AKP, İzmir'i düşüremediği için kendini eksik hissediyor. İzmir düşmedikçe kendini iktidar hissedemeyecek"

Ben okuduğumda, sıcaklığını farketmediğim bir tabağa dokunmuş gibi irkildim, ürperdim!

AK Parti nerenin partisi yahu?

AK Parti'yi oy veren diğer kentler düşman işgali altında mı? İzmir kurtuluş savaşı mücadelesi veriyor da biz mi farkında değiliz? Savaşa değil de seçime gidiyorsak bu kışkırtmalar, bu tahrip gücü sözler neyin nesi?

Dedim ya, bu bir korku psikolojisi. Bu psikolojinin tıp dilindeki adı ise paronaya...

CHP İzmir'i hileyle hurdayla değil, seçim sonucunda kaybetme korkusunu iliklerine kadar hissediyor ama bununla yüzleşmekten çekiniyor. Yıllardır kaçındıkları ve savuşturdukları ihtimal bir zıpkın gibi akıllarına saplandı.

Çünkü zaman daralıyor, seçim yaklaşıyor.

İzmir'de dişe dokunur, elle tutulur bir hizmet verilmediğini halk da söylüyor, kendileri de biliyor. Koca bir köyden farkı yok. Menemen'den falan bahsetmiyorum bile. İzmir'in pek çok bölgesinde yollar adeta köstebek yuvası gibi. Hadi şöyle okkalı bir proje söyleyin de biz burada utanıp yerin dibine geçelim..

Hadiii?


Bakın...

5 yıldır İzmir'e sözde bir metro yapılıyor. İstanbul'da metrolar, metrobüsler, Marmaray gibi dev projeler hizmete girerken İzmir'li 5 yıldır hala metro gelecek sözüyle avutuluyor. İstanbul'u bırakın, Ankara, Bursa ve Gaziantep bile İzmir'e tur bindirdi tur!

Şimdi hal böyle olunca "AKP seçimle değil, hileyle İzmir'i alacak" derseniz, belki kısa zamanda bu kusursuz bahane sayesinde bir başarı sağlarsınız.

Ama ileriki dönemlerde adına siyaset denen öykü yine sahnelenecek ama CHP'ye düşen bir rol olmayacak.

Ve bu hatıra size utançtan başka hiç bir şey getirmeyecek!

twitter.com/slymnozfacebook.com/slymnoz

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAnkaraBaşbakanBursaÇinCumhuriyet Halk PartisiİstanbulİzmirKemal KılıçdaroğluMakarnaSuriyeTwitter
Görüş Bildir