Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Adana, Mersin, Hatay Ve Osmaniye'de Kovid-19 Tedbirleri Denetimi

0PAYLAŞIM

Adana, Mersin, Hatay Ve Osmaniye'de Kovid-19 Tedbirleri Denetimi

ADANA Anadolu Ajansı - Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye'de, İçişleri Bakanlığınca "Sağlık İçin Hepimiz İçin" sloganıyla yayımlanan genelge kapsamında yeni tip koronavirüs Kovid-19 ihtiyatları teftişi yapıldı.

Adana'da Vali Süleyman Elban, alakalılarla merkez Yüreğir ilçesi Dadaloğlu Kavşağı'nda teftişlere katıldı.

Esnafı ziyaret ederek maske, mesafe ve hijyen mevzularında ihtarda bulunan Vali Elban, millet ve belediye otobüslerinde de tahlilde bulundu.

Vali Elban, gazetecilere yaptığı açıklamada, günün her saatinde kolluk güçleriyle teftişlerin devam edeceğini söyledi.

Kentteki teftişlerde ceza oranlarının çoğaldığını belirten Elban, "Biz istiyoruz ki hiç kimse hasta olmasın bu hastalığa tutulmasın. Sağlık takımlarımız her türlü ihtiyatları alıyorlar. Yurttaşları maske, mesafe ve hijyen ihtiyatlarına uymaları ve dikkatli olmaları mevzusunda sürekli uyarıyoruz." diye konuştu.

  • Mersin

Mersin'de Vali Ali İhsan Su ve Şehir Emniyet Müdürü Mehmet Şahne iş yerleri ve toplu taşıma taşıtlarında teftişlerde bulundu.

Vali Su, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kovid-19 ile çabada maske, sosyal mesafe ve hijyen mevzusunun ehemmiyetli olduğuna değindi.

Tüm takımların sahada teftiş yaptığını vurgulayan Su, "Pandeminin üstesinden hep beraber gelebiliriz. Maske, mesafe ve hijyene dikkat etmemiz gerekiyor. Biz bu teftişlerle kentte farkındalığı artırmaya çalışıyoruz. Bizim amacımız ceza yazmak değil, şuur geliştirmek. Yurttaşlarımız da gördüğüm kadarıyla her yerde maske takmaya mücadele ediyor." ifadesini kullandı.

Su, yurttaşların konut ve akraba ziyaretlerini ertelemesi gerektiğini, çok gerekli ise de kaidelere dikkat edilmesini istedi.

Şehir Emniyet Müdürlüğü Cemiyet Dayanaklı Polislik Şube Müdürlüğü takımları da kentteki özel etüt merkezlerini ziyaret ederek, talebelere Kovid-19 ile alakalı ihtarlarda bulundu.

Maske, sosyal mesafe ve hijyen kaidesinin ehemmiyetini anlatan takımlar, salgından korunmanın yollarını kapsayan kitapçık dağıttı.

  • Hatay

Hatay Valisi Rahmi Doğan da Defne ilçesinde Gündüz Sokağı'ndeki teftişlere katıldı.

Doğan, teftişte esnaf ve yurttaşları sosyal mesafeye uymaları ve maske takmaları mevzusunda uyardı.

Vali Doğan'a, Defne Kaymakamı Nevzat Şengök, Defne Belediye Başkanı İbrahim Hoş ile çok rakamda müessese amirinin eşlik ettiği teftişlerde, esnaf ve yurttaşlara maske dağıtıldı.

Osmaniye'de de Vali Erdinç Yılmaz birliktesi Şehir Jandarma Komutanı Albay Zafer Tombul ile Osmaniye Şehirlerarası Otobüs Terminalindeki teftişlere katılarak esnafı ve yurttaşları maske takmaları, sosyal mesafeye dikkat etmeleri mevzusunda uyardı.

Yılmaz, teftişler sayesinde yurttaşları ve esnafları bilgilendirerek varsa noksanlıklarını görüp lüzumlu müdahaleleri yapmak istediklerini kaydetti.

Koronavirüsü yenebilmek için hep beraber çaba edilmesi gerektiğini vurgulayan Vali Yılmaz, "Bunun yolu da alınan önlemlere uymaktır. Bundan sonrada teftişlerimiz aralıksız bir biçimde devam edecek." dedi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir