Adalı: 'Aklanacağımdan Şüphem Olsa Aday Olmazdım'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Adalı: 'Aklanacağımdan Şüphem Olsa Aday Olmazdım'

Beşiktaş'ta başkanlığa aday olan Serdal Adalı, en çok tartışılan konuda da konuştu.

Şike davasında mahkum olan ve Yargıtay'dan çıkacak kararı bekleyen Adalı, durum netleşmeden aday oluşunu "Süreçteki herkes görevinin başında. Hem aklanacağımdan şüphem olsa aday olmazdım" dedi.

Adalı'nın "Ben bu soruların Beşiktaş'a zarar verdiğine inanıyorum. Beşiktaş'a gönül verenler bunu aklına bile getirmemeli" sözleri de dikkat çekiciydi.

3 Temmuz sürecinin ilk günlerinde Beşiktaş'taki yöneticilik görevinden istifa etmek isteyerek bir tavır ortaya koyan Serdal Adalı'nın, bu kez mahkumiyet kararı ve Yargıtay sürecine rağmen aday olması tartışmaya yol açmıştı...

Serdal Adalı'ya düzenlediği basın toplantısında sorulan ilk soru şike davasındaki durumuna rağmen neden aday olduğu üzerineydi.

Sözlerine "Adını bile anmak istemediğim o süreçte hep ifade ettim. Avusturya'dan kamptan gelirken de, Metris'e giderken de çıkarken de vicdanım rahattı. Ben ne yaptığımı ne yapmadığımı çok iyi biliyorum" diye başlayan Adalı ardından şöyle konuştu:

"Duruşumuzla doğru orantılı olmamasına rağmen şu anda bu süreçte kim varsa görevinin başında. Ben bu soruların Beşiktaş'a zarar verdiğine inanıyorum. Beşiktaş'a gönül verenler bunu aklına bile getirmemeli. Evet konu yargıda, ilk günden beri söylüyorum yargı ne karar verirse boynum kıldan incedir. Adelete de güveniyorum, aklanacağımdan da hiç şüphem yok. Şüphem olsa zaten aday olmazdım."

Ntv Spor

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AvusturyaBeşiktaş Jimnastik KulübüYargıtay
Görüş Bildir