Suriye'ye Müdahale Askıda

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

ABD Senatosu Suriye'ye Müdahale Oylamasını Erteledi

ABD Senatosu, Rusya'nın teklifi üzerine yaşanan gelişmeler nedeniyle, Suriye'ye yönelik askeri güç kullanma yetki tasarısının çarşamba günkü oylamasını erteledi.

ABD Senatosu, askeri güç kullanma yetki tasarısının 11 Eylül Çarşamba günü yapılması planlanan oylamasını erteledi.

Senato Çoğunluk Lideri Demokrat Harry Reid, yaptığı açıklamada, "Oylama yapmadan önce, Başkan Obama'nın davasını Senato ve Amerikan halkına sunma fırsatı olduğundan emin olmak istiyorum" ifadesini kullandı.

Reid, Suriye'nin kimyasal silahlarına yönelik uluslararası tartışmalar devam ederken Senato'da oylamaya gitmenin uygun olmayacağını belirterek, önemli olanın tasarıyı ne kadar hızlı geçirmek değil, ne kadar iyi geçirmek olduğunu bildirdi.

Tasarıyı 11 Eylül Çarşamba günü Senato'ya getirmeyi planlayan Reid, son gelişmeler dolayısıyla bunu ertelediğini açıkladı.

AA

Haberin Tamamı İçin:

Amerikan Senatosu Suriye Tasarısı Oylamasını Erteledi

ABD Kongresi'nin üst kanadı olan Senato, Suriye’ye müdahale konusunda yapılacak oylamayı erteleme kararı aldı. Oylamanın çarşamba günü yapılması bekleniyordu.

Senato Çoğunluk Lideri Demokrat Harry Reid, yaptığı açıklamada, Suriye konusunda uluslararası tartışmalar sürerken oylama yapmanın faydalı olmayacağını vurguladı. Reid, "önemli olan oylamayı ne kadar hızlı yaptığımız değil, ne kadar başarılı yaptığımızdır" ifadelerini kullandı.

Senato'da giderek artan tasarı karşıtı senatörlerin de erteleme kararı alınmasında etkili olduğu ifade ediliyor. CNN'nin Senatörler arasında son yaptığı anket tasarıya destek veren senatör sayısı 20'de kalmıştı. 25 senatörün tasarıya karşı çıktığı ifade edilirken 55 senatörün ise kararsız olduğu görülüyordu. Yetkililer ertelemeye rağmen oylamanın bu hafta gerçekleşebileceğini belirtiyor.

Zaman

Haberin Tamamı İçin:

Suriye'ye Müdahale Askıda

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriBarack ObamaRusyaSuriye
Görüş Bildir