ABD'den Başbakan Erdoğan'a Occupy Wall Street Yanıtı

 > -

ABD'den Başbakan Erdoğan'a Occupy Wall Street Yanıtı

ABD'den Başbakan Erdoğan'a Occupy Wall Street Yanıtı

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada Başbakan Tayyip Erdoğan'ın "Occupy Wall Street'te 17 kişi öldü" sözlerine yanıt geldi.

Büyükelçilik'in Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, "US Occupy Wall Street hareketi ile ilgili raporlar yanlıştır. Bu harekete istinaden hiçbir polis müdahalesi ölümle sonuçlanmamıştır. #OWS" denildi.

Haberin Tamamı İçin:

ABD'den Açıklama: Wall Street'te Kimse Ölmedi

Başbakan Erdoğan'ın bugün AB toplantısında yaptığı "Wall Street olayları'nda biber gazıydı, 17 kişinin ölümüydü, hepsi oldu" sözlerine, ABD Büyükelçiliği hesabından yanıt geldi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , bugün Avrupa Birliği Bakanlığı’nın Swiss Otel’de düzenlenen, “Küresel Sorunlar Karşısında Türkiye ve Avrupa Birliği İçin Ortak Gelecek” konulu konferansa katıldı. Konferansta Gezi Parkı'ndaki polis şiddetien değinen Başbakan Erdoğan, "Bize ders vermeye gayret edenler Wall Street olaylarına nasıl bakıyorlar? Orada biber gazıydı, 17 kişinin ölümüydü, hepsi oldu. İngiltere ve Fransa’da, Almanya’da, Yunanistan’da çok daha büyükleri yaşandı" diye konuşmuştu. Kısa bir süre önce, ABD Büyükelçiliğiin resmi Twitter hesabından bu konuda bir açıklama geldi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AlmanyaAmerika Birleşik DevletleriAnkaraAvrupa BirliğiBaşbakanFransaGezi ParkıİngilterePolisRecep Tayyip ErdoğanTwitterYunanistan
Görüş Bildir