2 Yılı Kalan Gaspçı Ve Tecavüzcüler Açık Cezaevine

-

2 Yılı Kalan Gaspçı Ve Tecavüzcüler Açık Cezaevine

2 Yılı Kalan Gaspçı Ve Tecavüzcüler Açık Cezaevine

Adalet Bakanlığı, cezaevindeki doluluk oranını düşürecek yeni bir formül getirdi. Buna göre, ırza geçme, uyuşturucu ticareti, gasp, hırsızlık suçlarından ceza alıp koşullu salıverilmelerine 2 yıldan az süre kalanlar açık cezaevine ayrılabilecekler.

CEZAEVLERİNDEKİ tutuklu ve hükümlü sayısı 125 bin 100’ü aşarken, açık cezaevine geçiş koşullarını kolaylaştıran Adalet Bakanlığı, cezaevlerini boşaltmak için yönetmelik değişikliği ile yeni bir uygulamaya daha geçti. Dünkü Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmeliğe göre, ırza geçme, uyuşturucu ticareti, gasp, hırsızlık ve dolandırıcılık suçlarından ceza alıp koşullu salıverilmelerine 1 yerine 2 yıldan az süre kalanlar da açık cezaevine ayrılabilecekler.

6 bin mahkûma

Aynı şekilde, “Banka zimmeti, askeri ve siyasi casusluk” suçu işleyenler de, tahliyelerine koşullu salıverilmelerine 1 yerine 2 yıldan az süre kalınca açığa geçebilecekler. Yeni uygulama 6 bin mahkûmu kapsıyor. Kapalı cezaevlerinde kalan 1000 mahkûm açığa geçmiş durumda. 5 bininin geçiş işlemleriyse sürdürülüyor. Yeni uygulamalar çerçevesinde koşulları uyanların otomatik açığa geçmesiyle cezaevleri rahatlatılmış olacak.

Kapasite sıkıntısı

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Uyuşturucu
Görüş Bildir