13 Yaşındaki Kıza Fuhuş Yaptıranlara Ceza Yağdı

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

13 yaşındaki kıza fuhuş yaptıranlara ceza yağdı

13 yaşındaki kıza fuhuş yaptıranlara ceza yağdı

Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki karar duruşmasına 13 yaşındaki kıza fuhuş yaptırdığı, 9 yaşındaki kız kardeşine cinsel istismarına yol açtığı iddia edilen tutuklu sanıklardan Yeşim Muslu (36) ve Oğuz Yavuz (25) ile avukatları katıldı. Tutuksuz yargılan 14 sanık ise duruşmaya gelmedi.

Mahkeme heyeti, çocuğun nitelikli cinsel istismarı, kişiyi cinsel amaçla hürriyetinden yoksun kılma ve bu suçlara iştirak iddiasıyla yargılanan sanıklar ile avukatlarından son savunmalarını yapmalarını istedi.

Sanıklar ve avukatları, suçlamaları kabul etmedi.

Mahkeme heyeti, 15 yaşını doldurmamış çocuğu hürriyetinden yoksun bırakma ve cinsel istismar suçlarından Yeşim Muslu’yu 19 yıl 10 ay 22 gün, Oğuz Yavuz, Murat Kaya ve Soner Köroğlu’nu 17 yıl 6 ay 18’er gün, İlker Çakır’ı 14 yıl 14 ay 15 gün, Doğan Kahveci’yi 17 yıl 3 ay 15 gün, Emrah Çetin’i 14 yıl 12 ay, Cengiz Davulcu, Tacettin Kükner ve Sercan Hamarat’ı 6 yıl 3’er ay hapisle cezalandırdı.

Sanıklar İrfan Keleş ve Gökhan Güney’e, 15 yaşını doldurmamış çocuğu hürriyetinden yoksun bırakma suçlamasıyla 2 yıl 8 ay 15’er gün hapis cezası verildi. Aynı suçtan Deniz Nas’a 1 yıl 4 ay 7 gün, Aydın Akgül’e 1 yıl 7 ay 29 gün hapis cezası veren mahkeme heyeti, bu iki sanığın cezalarına ilişkin hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

Ahmet K. ile Nevzat T. beraat etti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Aydın
Görüş Bildir