10 Numara Yağın Sonu Geldi!

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

10 Numara Yağın Sonu Geldi!

10 Numara Yağın Sonu Geldi!

Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) iadesi uygulamasının, 10 numara yağ adı altında sahte akaryakıt satışlarına karşı başarılı sonuçlar vermeye başladı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Meclisi, TOBB Türkiye Ulaştırma ve Lojistik Meclisi ve TOBB Türkiye Karayolu Yolcu Taşımacılığı Meclisi konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kaçak ve sahte akaryakıt konularında son aylarda peş peşe alınan idari ve mali tedbirleri memnuniyetle izlendiği ifade edildi.

Özellikle 10 numara yağ adı altında yapılan sahte akaryakıt ticaretinin, son beş yılda yaklaşık 5,5 milyar lira vergi kaybına yol açtığının kaydedildiği açıklamada, ayrıca bunların kazalar ve can kayıpları ile çevre ve insan sağlığını tehdit eden bir uygulama haline geldiğinin altı çizildi. Maliye Bakanlığı'nın 10 numara yağ adı altında sahte akaryakıt satışı faaliyetlerine karşı ÖTV iadesi uygulamasının petrol piyasasında son derece olumlu sonuçlar verdiğini belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: ''Meclislerimiz 10 numara yağ adı altında yapılan bu faaliyetlerin neden olduğu vergi kayıplarını, haksız rekabeti, çevre ve insan sağlığına yönelik yarattığı sorunları birçok kez dile getirmiş, çözüm olarak özellikle ÖTV iade uygulamasını önerisi olarak sunmuştur. Diğer taraftan, Maliye Bakanlığımızın gerçek sanayicimizin de zarar görmemesini teminen, ÖTV iade sürecini etkin ve hızlı bir şekilde işletmek için yoğun çaba içinde olduğunu da görmekteyiz.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AkaryakıtTOBBTürkiye Odalar ve Borsalar Birliğivergi
Görüş Bildir