'Yasakladıkça Cazibesini Artırırsın'

 > -

'Yasakladıkça Cazibesini Artırırsın'

'Yasakladıkça Cazibesini Artırırsın'

Fatih Altaylı yazdı: Ne üniversitede yasaklanabilir, ne sokakta, ne statta. Tam aksine yasakladıkça cazibesini artırırsın.

Siyaset yasaklanamaz. Bunu en iyi bilmesi gerekenler, uzunca bir dönem “engellenmiş” siyaseti yaparak, Türkiye’de en uzun süren iktidarı olmayı başaranlar olmalıydı aslında. Ne üniversitede yasaklanabilir, ne sokakta, ne statta. Tam aksine yasakladıkça cazibesini artırırsın. Hele siyasetin sadece “bir tarafını” yasaklarsan iyice artırırsın.

Statlarda siyaset yasaklandı... Sözde... Yasağı ilk delen Fenerbahçeli Emre Belözoğlu oldu. Rabia selamıyla. Engelleyebilir misin? Oldu işte. Zaten statlarda, spor sahalarında siyasete yasak getirmek isteyenler, Emre’nin siyasetine kızmadılar. Statlarda siyasete yasak getirilmesine kızanlar ise Emre’ye kızdılar. İkisi de yanlış. Yabancı sporcu “Gezi’ye selam edince” mutlu olup, Mısır’da öldürülenlere selam eden Emre’ye kızmak olmaz. Tabii Emre’nin Rabia selamını alkışlayıp, statta muhalif ses çıkarana kızmak da olmaz.

Üstelik statlarda siyaset yeni de değil ki! Fenerbahçe taraftarı yıllarca Galatasaraylı Mesut Yılmaz’a “Sandıkta görüşürüz” pankartları açıp sloganlar atmadı mı? Sokakta da olacaktır siyaset, statta da. Yasaksız Türkiye’de bunların hepsi olacaktır. Küfür olursa, kavga olursa, hırgür olursa onun yasası zaten var. Neyse cezası kesilir. Ama barışçı siyaset her yerde olur. Yasaklanırsa daha çok olur!

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Fatih AltaylıFenerbahçeMısır
Görüş Bildir